Przepowiednia z Tęgoborza: nowa interpretacja

Jest, moim zdaniem, najbardziej niezwykłym tekstem ezoterycznym spośród tych, które znam. Horyzont czasowy obejmuje okres do 2081 roku. Jak interpretować Niebiańską Przepowiednię z Tęgoborza w świetle najnowszych wydarzeń?


Tadeusz Czerwiński

W 1893 roku w majątku Tęgoborze w Małopolsce odbył się seans spirytystyczny, na którym medium nieznanego pochodzenia przekazało w formie rymowanej przepowiednię, która brzmi sensacyjnie w zestawieniu z późniejszymi wydarzeniami. Każda z jej trzech części jest przesunięta w czasie o 45 lat w odniesieniu do wcześniejszej, np. trzecia o 90 lat w stosunku do pierwszej. Dyrektywę, o jakiej mowa w ostatnim czterowierszu, czekajcie na to pół wieku, należy zastosować do ostatniego czterowiersza każdej z trzech części przepowiedni. Ponadto niektóre czterowiersze, oprócz podstawowego kodu czasowego, zawierają dodatkowe informacje, co wymaga wykładni rozszerzonej (np. czterowiersz 2, 8, 14 oraz 3, 9, 15).

 Przeglądaj SPIS TREŚCI numeru 5/2018

W Przepowiedni opisano w telegraficznym skrócie najważniejsze wydarzenia z historii Polski i świata w XX oraz XXI wieku, w tym pierwszą i drugą wojnę światową. Natomiast wizje trzeciej i czwartej wojny światowej są zamglone, jakby okryte tajemnicą (analogia do Tajemnic Fatimskich?). Ustalenie kodu czasowego poszczególnych czterowierszy umożliwia jej pełną wykładnię. Horyzont czasowy Przepowiedni obejmuje okres do 2081 r., tj. znacznie dłuższy niż wynikałoby to ze współczesnych komentarzy…

W dwa lat dziesiątki nastaną te pory

Gdy z nieba ogień wytryśnie. Spełnią

Się wtedy Pieśni Wernhybory. Świat

Cały krwią się zachłyśnie…

To jedynie fragment niniejszego artykułu. Pełną wersję przeczytasz w NŚ 5/2018 dostępnym także jako e-wydanie

W sprzedażyNewsletter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.