Nieznany Świat 6/2017 (318)

W NUMERZE:

 • Tajemnice fatimskie: przemilczane fakty
  W stulecie wydarzeń uznanych przez Kościół za boskie objawienia wracamy do nich w obszernym szkicu Piotra Cielebiasia ujawniającym istotne informacje spięte hasłem: O czym w kontekście tzw. objawień w Cova da Iria nie mówiono i nadal się nie mówi? Przy okazji po raz kolejny próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy w 2000 roku Watykan rzeczywiście powiedział wszystko o sekretach fatimskich, a także zajmujemy się analizą tej sprawy przez prof. Joaquima Fernandesa. Czy jego zarzuty dotyczące manipulowania siostrą Łucją przez Kościół są uzasadnione i dostatecznie udokumentowane? Od siebie dodamy, że – mimo iż problem Fatimy drążymy od bardzo wielu lat – niektóre wątki podjęte w sygnalizowanej publikacji zaskoczyły nas.

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

 • Świadome sny i odbiór równoległy
  Bardzo ciekawa publikacja wraz z próbą interpretacji zrelacjonowanych w niej faktów i wydarzeń. Wcześniejsze prognozowanie tematyki snów, świadome uczestnictwo w nich i... Czy to, co widział autor i co przypominało holograficzne fiszki (z funkcjonariuszami wywiadu w tle) było jedynie senną osobliwością, czy czymś znacznie bardziej złożonym, np. przyszłą formą kontroli umysłu? A może - jak pisze Leszek T. Piliszewski – w obrębie jego własnych bogatych doświadczeń i eksperymentów ze świadomym śnieniem nowy operator zaoferował lepszą jakość usług?
 • Odlotowa teoria
  Forum Niezwykłych Hipotez. Czy globalne ocieplenia pojawiające się - jak ustalił Ryszard Winer w opozycji do niektórych innych badaczy – co 500 lat, są wywoływane przez fale grawitacyjne nadlatującego masywnego statku kosmicznego obcej cywilizacji, które rozgrzewają Ziemię od środka? Co kryje się za nieoczekiwanymi zawirowaniami klimatu, a co za bardzo ciężkim Niebem? I czy Platon w swoich niejasnych zapiskach chciał przekazać coś więcej, lecz wiązała go przysięga milczenia? Pierwsza część czteroodcinkowego tekstu, który na pierwszy rzut oka może wydawać się odjechany, ale… (zobacz motto tego numeru).
 • Aokigahara jest wszędzie
  Motyw słynnego japońskiego Lasu Samobójców w filmie i jego kulturowe (plus kultowe) uwikłania. Ponura destynacja, która zafascynowała artystów i osławione Morze Drzew porastające północno-zachodnie podnóże góry Fudżi jako punkt wyjścia twórczych poszukiwań. W tle pytanie: wielka pustka czy wielkie coś?, na które odpowiedź uda się znaleźć dopiero po innej stronie życia.
 • UFO i KGB: kolejna odsłona
  Czy słynna przed laty tzw. Sprawa Ummo związana z listami otrzymywanymi w latach sześćdziesiątych ub. w. przez hiszpańskich intelektualistów i celebrytów rzekomo od przedstawicieli obcej cywilizacji była w rzeczywistości fałszywką spreparowaną przez sowieckie służby specjalne? Mogłyby na to wskazywać pewne dokumenty odnalezione niedawno w rosyjskich tajnych archiwach, jednak nie jest to wcale takie pewne, gdyż niektóre fakty oraz wydarzenia zdają się tej koncepcji przeczyć. Co zawierała „Niebieska teczka” byłego szefa radzieckiej bezpieki, a późniejszego genseka Jurija Andropowa i w jaki sposób w jej posiadanie wszedł w latach dziewięćdziesiątych kosmonauta Paweł Popowicz?
 • Piramida na Ceres
  Sfotografowana przez kosmiczny aparat Dawn z odległości 4500 km od tej karłowatej planety nadal budzi zażarte spory i dyskusje. Niektórzy uważają ją za kolejny przykład pareidolii, czyli interpretacji niewyraźnych obszarów w taki sposób, że obserwator przypisuje im wyobrażane przez siebie cechy, ale i możemy mieć do czynienia z kolejnym segmentem autentycznych kosmicznych zagadek, które spowija milczenie. Pokazujemy bardzo ciekawe zdjęcia.
 • O suplementach diety i syntetycznych witaminach bez euforii
  Kontrowersyjny w pewnych swoich ocenach, ale ważny i odważny tekst, zwracający uwagę na niebezpieczeństwa związane ze zbyt łatwowiernym traktowaniem zapewnień producentów suplementów, a także – uwaga – bezkrytycznie powielanego, zdaniem autorki, twierdzenia, iż witamin nie można przedawkować, co, jak utrzymuje publicystka, zwolenniczka medycyny naturalnej, nie jest do końca prawdą. Część pierwsza w tym numerze, dokończenie i pierwsza polemika za miesiąc, my zaś już teraz zachęcamy do dyskusji na temat poruszonych przez Kingę Buczek problemów, (z którą w wielu sprawach się nie zgadzamy).

PONADTO:

 • Dr Małgorzata Stępień o sieci rodzinnej pajęczyny jako części składowej fenomenu ukrytych przekazów międzypokoleniowych (dokończenie publikacji z poprzedniego numeru).
 • Przewodnik kosmicznej energii, czyli kolejne drzewo (którym tym razem jest wiąz) pod lupą niezrównanego Piotra Bajki.
 • W Poczcie healerów polskich o gdańskiej terapeutce Zycie Owczarczyk, metodzie Theta Healing i cudzie działania energii.
 • Wytańcz swoją złość.
 • Malkontent dzieli się swoimi rozterkami, natomiast Szmilichowski pisze o lęku w cieniu bachanaliów.
 • Horoskop na czerwiec.

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.