Nieznany Świat 7/2017 (319)

W NUMERZE:

 • Paranormalni pogromcy tsunami
  Jak dalece brzmiałoby to nieprawdopodobnie, w Japonii natrafiono na historyczne zapiski dotyczące szczególnego zakonu, którego członkowie umieli przewidzieć z dużą dokładnością (prawdopodobnie dzięki wyłapywaniu intradźwięków o określonej częstotliwości) czas i miejsce wystąpienia tsunami, wysyłając w ten rejon swoich członków, by uratować ludzi przed zabójczymi falami. W jaki sposób? Nie tylko poprzez ewakuację, lecz również… oddziaływanie paranormalne. Ze źródeł, do jakich udało się dotrzeć badaczom, wynika, że wojownicy sanin nie uciekali przed megafalami, lecz biegli im naprzeciw, a dzięki odpowiedniemu treningowi, który przechodzili pod kierunkiem mistrzów, potrafili wdrapać się na ich grzbiety, by następnie, cali i zdrowi, znaleźć się w bezpiecznym miejscu, podczas gdy „oswojone” tsunami odpływało do oceanu. Bardzo ciekawy wątek i liczne, atrakcyjne zdjęcia

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

 • Sprawa Golema
  Autorski dwugłos na temat ożywionego ponoć za pomocą odpowiednich zaklęć „człowieka z gliny”, którego miał stworzyć w XVI w. praski rabin Jehuda Lew ben Becalel. Napędem Golema był ponoć szem, czyli zwitek papieru z kabalistycznym zaklęciem wkładany mu do ust i wyjmowany stamtąd, gdy stwór był „niepotrzebny”. Pozornie to tylko legenda, jednak jej trwałość skłoniła niektórych czeskich oraz słowackich badaczy, z dr. Milosem Jesenskym i Ivanem Mackerle na czele, do sprawdzenia, czy kryją się za nią jakieś fakty. Co znaleziono na poddaszu domu żydowskiego duchownego po otwarciu wiodących tam zamkniętych, zardzewiałych drzwi? Dlaczego główny rabin Pragi z końca XVIII wieku, który nie przestraszył się klątwy – po tym, gdy opuścił strych blady ze strachu, nakazał zniszczenie drabiny, jaką się posłużył? I wreszcie najważniejsze: czy Golem był średniowiecznym robotem?
 • Tajemnicze zakątki Szkocji
  Leszek Matela
  w swoich ezoterycznych wędrówkach dotarł tym razem do Szkocji, gdzie postanowił zbadać mniej znane miejsca koncentracji promieniowań Ziemi i Kosmosu. M.in. popłynął na Hebrydy Zewnętrzne, odwiedzając tamtejsze unikalne kamienne kompleksy, w tym zwłaszcza Callanish. Rytualne głazy na wyspie tworzą aż dwanaście grup megalitycznych, a w zamierzchłej przeszłości podobno odbywały się tam spotkania olbrzymów. Współpracujący z pisarz i podróżnik popłynął również do świętego miejsca Szkotów, Iony oraz średniowiecznego opactwa w Melrose. Zamieszkujący je zakonnicy, jego zdaniem, potrafili rozpoznawać niewidzialne energie i oddziaływanie przyrody
 • Przestroga z Kosmosu? Nipokojący incydent w Ruwa
  Szczególnie ceniony przez Czytelników autor, Piotr Cielebiaś wraca do równie zagadkowego, co bulwersującego wydarzenia sprzed ponad 22 lat, gdy w pobliżu miejscowej szkoły wylądował obiekt UFO, któremu wcześniej towarzyszyły inne NOL-e. Istota, która wysiadła z pojazdu, przekazała dzieciom telepatycznie ostrzeżenie o konieczności zmiany kursu obranego przez naszą cywilizację. Sprawę badało kilkoro specjalistów, z Cynthią Hind z Zimbabwe oraz psychiatrą z Uniwersytetu Harwarda, dr. Johnem E. Mackiem na czele. Nakręcone przez nich filmy stanowią unikatowy materiał ukazujący żywe i emocjonalne reakcje dzieci na wspomnienie spotkania z Obcymi. Co tam się stało?
 • O suplementach diety i syntetycznych witaminach bez euforii
  Umiar i rozsądek należy zachować we wszystkim, nie tylko w zażywaniu suplementów. Natomiast uczynienie właśnie ich obiektem ostrej krytyki nie znajduje uzasadnienia. Pierwsza polemika z tezami dwuodcinkowego artykułu Kingi Buczek, którego pierwszą część wydrukowaliśmy w czerwcowym numerze, a w bieżącym publikujemy jego dokończenie.

PONADTO:

 • Czy w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży doszło do efektu Maharishiego?
 • Cudowny kurs Vipassany - o fascynujących zbieżnościach przesłań Kursu Cudów i buddyjskiej królowej medytacji.
 • W drugim odcinku Odlotowej teorii – Sztuczna, pozaziemska przyczyna, a w Okruchach Wszechświata pytanie, dlaczego Amerykanie zbombardowali w przeszłości Księżyc.
 • W Poczcie healerów polskich nauczyciel zdrowego życia Michał Fedosz z podpoznańskiej Głuszyny.
 • Skuteczne sposoby na czkawkę.
 • Siła światła.
 • Niezwykłe właściwości kurkumy.
 • Horoskop na lipiec.
 • Piotr Piotrowski o godzinach planetarnych.

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.