Nieznany Świat 11/2017 (323)


- W NUMERZE 11/2017 -

Chłodnym okiem
Na tle trwającego strajku lekarzy rezydentów i kolejnej publicznej dyskusji o stanie polskiej służby zdrowia, Redaktor Naczelny zdaje relację ze spotkania założycielskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej, zastanawiając się, czy doczekamy czasów, w których lekarze naturaliści i terapeuci stosujący metody alternatywne zostaną zaakceptowani przez pełnoprawne środowisko medyczne?

Dostępne również wydanie elektroniczne miesięcznika na e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

MIĘDZY SPIRYTYZMEM A OKULTYZMEM: CO PO TAMTEJ STRONIE?
Od zarania dziejów ludzie próbowali uchylić drzwi do zaświatów - pisze dr Małgorzata Stępień, przenosząc nas do krainy zjaw, mediów oraz nekromantów, którzy chcieli przeniknąć na drugą stronę przy pomocy wiedzy tajemnej. Czy dziś, w erze komputerów i zaawansowanych technologii, jesteśmy w stanie powiedzieć o duchach coś więcej niż oni?

* * * * *

Kronika Akaszy
- czyli Newsy, a w nich m.in.: o zaskakujących wynikach badań nad dziejami Arki Przymierza, o Gliese 710, która za jakiś czas może stać się drugą gwiazdą w Układzie Słonecznym, o przewadze jogi nad kawą oraz najnowszych badaniach nad mózgami psów, które okazują się mieć niesamowitą pamięć do... twarzy. 

* * * * *

WIZJE PRZEDŚMIERTNE: WYNIKI NAJNOWSZYCH BADAŃ
Umierający w swoich ostatnich chwilach zyskują często wgląd w zaświaty. Zaintrygowało to współczesnych psychologów i neurologów, którzy wzięli pod lupę zjawiska takie jak wizje z łoża śmierci, przegląd życia towarzyszący NDE oraz sny osób w terminalnym stadium chorób. Wyniki badań rzucają zupełnie nowe światło na to, co dzieje się ze świadomością, gdy umiera ciało.

* * * * *

CV stałego współpracownika
Przeszłość nabrała patyny, stała się aleją ciepłych cieni - pisze o swoich wspomnieniach z dzieciństwa Andrzej Szmilichowski, który 28 października kończy 80 lat! Z tej okazji najserdeczniejsze życzenia od Redakcji i Czytelników!

* * * * *

MERKABA - ENERGETYCZNY KOMPAS SAMOROZWOJU
Merkaba - wielowymiarowe pole energii łączące ciało, umysł i ducha, spopularyzowane w pracach Drunvalo Melchizedeka, ma korzenie w prastarej tradycji, w której przeplata się święta geometria, kabała i (nie tylko chrześcijańska) mistyka - pisze Marta Sobiecka, nazywająca filozofię Merkaby duchową pielgrzymką do Boskiego tronu.

* * * * *

Karma narodów: traumy po wojnach (dokończenie)
Punkty zapalne, urazy, stereotypy, nienawiść. Świat nieustannie wrze, a jedne pokolenia odpowiadają za przewinienia drugich. Z niefizycznej płaszczyzny bytu płyną jednak napomnienia: zmieńcie się, uspokójcie, wybaczcie. Czy wsłuchanie się w głos jasnowidzów i wizjonerów pomogłoby zmienić świat? - pyta w drugiej części swojego artykułu dr Małgorzata Stępień.  

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego
W numerze listopadowym poświęcamy tradycyjnie wiele miejsca zagadce życia po życiu. W obszerniejszym niż zazwyczaj Dotknięciu Nieznanego prezentujemy relacje na temat obcowania z zaświatami, które udowadniają jak cienka jest linia łącząca nasz i Tamten świat.

* * * * *

OBCY MAJĄ PLAN WOBEC LUDZKOŚCI
Dla wielu okaże się to bardzo niepokojąca publikacja. W ekskluzywnym wywiadzie dla dr David M. Jacobs, który od blisko pół wieku bada zjawisko UFO, a w szczególności przypadki uprowadzeń przez Obcych (tzw. abdukcje), ujawnia, że nie są oni wcale dobrymi braćmi z kosmosu, a ludzkość najprawdopodobniej bierze udział w supereksperymencie, który prowadzą istoty zdolne do kontrolowania czasoprzestrzeni i zupełnie nieliczące się z naszym losem.

* * * * *

Posłaniec bogów mniej tajemniczy
O zagadkach Merkurego - planety sprzeczności, której jedna strona skuta jest lodem, a druga roztapia się od słonecznego żaru, pisze Andrzej Miszczak.

* * * * *

GABRIELLE ORR, CZYLI DRZWI DO KRONIKI AKASZY
Fragment książki naszych przyjaciół - Andrzeja Marczewskiego, reżysera i twórcy teatralnego oraz jego  żony Izabeli Ptak-Marczewskiej - ezoteryczki i malarki. Jest to wywiad z Gabrielle Orr, która - jak mówi tytuł - pokazuje swoim uczniom, jak otwierać drzwi do Kroniki Akaszy - skarbnicy wszechwiedzy.

* * * * *

Ratowniczka zranionych dusz
Katarzyna Neelavathi Stankiewicz, mimo że wychowała się w katolickiej rodzinie, po wejściu do świątyni hinduistycznej poczuła się jak w domu. Podkreśla, że duchowy związek ze Wschodem to w jej przypadku echo dawnych inkarnacji. Przedstawiamy kolejny niezwykły portret w Poczcie healerów polskich.

* * * * *

Grzyby pożerające organizm
Czy rosyjska laborantka i włoski lekarz, którzy podzielili się z opinią publiczną swoimi obserwacjami o związku grzybów z rozwojem nowotworów, mają szanse na zrewolucjonizowanie onkologii? Z ich ustaleń wynika, że rak może mieć wiele wspólnego ze śluzowcami albo drożdżakami, które stanowią część flory bakteryjnej przewodu pokarmowego...

* * * * *

Niebezpieczny stres oksydacyjny
Oddychając uwalniamy reaktywne formy tlenu, które są niezwykle szkodliwe, będąc nie tylko katalizatorami procesu starzenia. Przyczyniają się także do rozwoju wielu przypadłości, z rakiem i chorobami serca włącznie - pisze Piotr Derentowicz, radząc jak walczyć z wolnymi rodnikami.

* * * * *

Stosowanie naturalnych suplementów diety to konieczność
Dyskusji nad suplementacją ciąg dalszy. Beata Peszko - magister farmacji twierdzi, że zażywanie naturalnych suplementów to konieczność, a witaminy i inne składniki nie tylko pomagają w regeneracji komórek, ale także wspomagają detoks organizmu.

* * * * *

Mądre sowy Pana
- czyli Raport z bezdroży Andrzeja Szmilichowskiego, który zastanawia się, dlaczego wielkiej (nierzadko akademickiej) mądrości i erudycji towarzyszy czasem duchowa Sahara.

* * * * *

Węzły życia
Dr Piotr Piotrowski o znaczeniu w astrologii węzłów księżycowych, które wyznaczają kierunki dalszego rozwoju i ujawniają przeszkody stojące na drodze do ich realizacji.

* * * * *

PONADTO:

Kontakt Nietelepatyczny (listy do redakcji)
Konwencja mentalna
Lektury NŚ + TOP 10
Filmoteka NŚ
Horoskop na listopad

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.