Nieznany Świat 12/2017 (324)


- W NUMERZE 12/2017 -

NOWE HORYZONTY
Dotychczasowe możliwości poznawcze na bazie aktualnego paradygmatu wyczerpały się. Gwarantują nam rozwój technologiczny, ale nie czynią nas szczęśliwymi, gdyż degenerujemy się duchowo - mówi w specjalnym wywiadzie dr Danuta Adamska-Rutkowska - laureatka Nagrody Honorowej NŚ za rok 2017. Uroczyste przyznanie nagrody odbędzie się 13 grudnia (więcej informacji tutaj).

Dostępne również wydanie elektroniczne miesięcznika na e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

Kronika Akaszy
- czyli Newsy, a w nich m.in.: o miliarderze z USA finansującym badania nad medycyną alternatywną, o leczeniu depresji grzybkami z psylocybiną, o budzących kontrowersje próbach komunikacji z ET oraz religii założonej przez pana Levandowskiego, który pragnie zainicjować kult bóstwa komputerowego. 

* * * * *

Między spirytyzmem a okultyzmem (dokończenie)
Kontaktem z mieszkańcami zaświatów zainteresowanych było wielu uczonych żyjących na początku XX w., na czele z Mendelejewem oraz noblistą Richetem. Mediami spirytystycznymi oraz przekazami z tamtej strony zajmowało się także wielu polskich naukowców. Do jakich wniosków doszli?

* * * * *

OBUDZIĆ SOLIDARNOŚĆ
O kulisach tegorocznej Wielkiej Medytacji NIEZNANEGO ŚWIATA (30 grudnia, 22:00-22:30). Dlaczego solidarność? Uwrażliwia na krzywdę, pomaga przetrwać trudne chwile, daje poczucie współodpowiedzialności za drugiego człowieka. Obudzić solidarność oznacza przywrócić wiarę w poczucie wspólnoty.

* * * * *

BOGOWIE UMIERAJĄ MŁODO
Jego tragiczną śmierć z rąk psychofana poprzedzał szereg znaków zapowiadających nieuchronny koniec krótkiego życia wypełnionego niebotycznymi sukcesami, zetknięciami z Nieznanym i nieustannym poszukiwaniem własnej ścieżki duchowej...  

* * * * *

JASKINIOWCY SĄ WŚRÓD NAS
Czy na Ziemi mogą żyć oprócz ludzi inni, reliktowi przedstawiciele rodzaju Homo? Choć brzmi to jak naukowa herezja, pewne odkrycia i relacje stawiają tę hipotezę w nowym świetle, ujawniając tajemniczy gatunek Homo cognatus, jakiego przedstawicielką była m.in. Zana - dzika kobieta z Abchazji, której potomkowie żyją po dziś dzień...

* * * * *

Taniec figur
- czyli pytania i wątpliwości związane z tezami przedstawionymi w artykule Karma narodów. Czy konflikty, stereotypy, urazy i nienawiść aby na pewno mają podłoże karmiczne? - zastanawia się dr Małgorzata Szafrańska.

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego
Kolejna porcja relacji naszych Czytelników o zdarzeniach niewytłumaczalnych i niezwykłych. W tym miesiącu m.in. W biały dzień - relacja o lewitującym przedmiocie, Wizja katastrofy... - czyli opowieść o śnie, który zapowiadał wypadek kolejowy pod Szczekocinami, a także Wstrząs rzeczywistości - historia przedziwnego incydentu podczas wycieczki do Lasów Brzezińskich.

* * * * *

Jubileusz Księgarni-Galerii oraz Klubu Przyjaciół NŚ
Młodsze rodzeństwo naszego miesięcznika - czyli Księgarnia-Galeria Nieznany Świat przy ul. Kredytowej 2 oraz Klub Przyjaciół NŚ niespodziewanie wydoroślały, osiągając międzynarodową pełnoletność - wiek 21 lat!

* * * * *

MISTYCYZM: OSOBISTE POSZUKIWANIE BOGA
Odsłaniają świat, który wymyka się wszelkim próbom klasyfikacji. Na Wschodzie osoby poszukujące dróg do Boga otacza szacunek, na Zachodzie podejrzliwość - pisze Katarzyna Kusek, przyglądając się temu, co mieli nam do przekazania wielcy mistycy.

* * * * *

Zamów prenumeratę NŚ na 2018 rok!

* * * * *

SFINKS MOŻE BYĆ KOMNATĄ ZAPISKÓW
Według najnowszej teorii hieroglify znalezione na posągu wezyra Hemiunu - budowniczego Wielkiej Piramidy, sugerują, że Sfinks mógł pełnić rolę archiwum i biblioteki wiedzy starożytnych Egipcjan. Wspominał o tym w swoich wizjach także amerykański ekstrasens Edgar Cayce. Ale to nie koniec zaskoczeń...

* * * * *

Brytyjska policja kontra UFO
Policjant i ufolog Gary Heseltine dokumentuje obserwacje UFO, jakich dokonali jego koledzy po fachu. Są wśród nich bliskie spotkania stróżów prawa z NOL, a także przypadki, kiedy wdawali się oni w pościg za latającymi intruzami.

* * * * *

Kosmiczne megastruktury
Fascynująca opowieść Andrzeja Miszczaka o kosmicznych obiektach tak ogromnych, że trudnych do ogarnięcia wyobraźnią - supergromadach, ścianach i wielkich pustkach...

* * * * *

Alicja z Krainy BARS
W Poczcie healerów polskich Alicja Dominiak - niegdyś zwyczajna matka i żona, która marzyła o pomaganiu innym. Myślała, że uzdrawianie leży poza jej zasięgiem do czasu, aż pozbyła się tych krępujących przekonań. Pomogła jej w tym... fizyka kwantowa. 

* * * * *

Regresja zmian miażdżycowych jest możliwa
Lista substancji inicjujących program naprawy serca, wśród których poczesne miejsce zajmuje witamina C powodująca usuwanie blaszek miażdżycowych ze ścian naczyń i ich naprawę za pomocą wbudowującego się w nie kolagenu.

* * * * *

LECZENIE POD PRĄD
Janusz Rygielski - ekolog i działacz polonijny, długoletni przyjaciel i współpracownik NŚ, opowiada o swojej 15-letniej walce z rakiem prostaty, w której orężem były terapie naturalne i niekonwencjonalne. Walkę wygrał, spotykając przez ten czas wielu lekarzy o otwartych umysłach.

* * * * *

Sen jak sen
Czy istnieją sny bezsensowne? - pyta Andrzej Szmilichowski (który nie ukrywa, że sam je miewa), czy raczej mamy do czynienia z fatamorganami spoza przestrzeni i czasu splecionymi z innymi zjawiskami, których nauka długo jeszcze nie będzie w stanie wyjaśnić?

* * * * *

Zraniony uzdrowiciel
Jeśli pomagamy innym, nie mogąc pomóc samemu sobie, oznacza to, że w naszym horoskopie najprawdopodobniej ważne miejsce zajmuje maleńki Chiron krążący między Saturnem a Uranem...

* * * * *

PONADTO:

Kontakt Nietelepatyczny (listy do redakcji)
Konwencja mentalna
Lektury NŚ + TOP 10
Filmoteka NŚ

Horoskop na grudzień 2017 i styczeń 2018

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.