Nieznany Świat 2/2018 (326)


W NUMERZE 2/2018

 

Z DALA OD ZGIEŁKU...
Jako że w numerze lutowym ogłaszamy laureata certyfikatu Nowe Wzorce Sztuki, Redaktor Naczelny w swoim wstępniaku prezentuje przegląd najnowszych dzieł sztuki niemasowej z głębokim duchowym przesłaniem.

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

CO WIEMY O ANIOŁACH?
Anioły z ludowych wierzeń kontra te z pism teologów i mistyków to dwa zupełnie inne światy - pisze Mariusz Malec, podejmując się odpowiedzi na pytanie, kim naprawdę one są. Mało kto wie na przykład, że jedną z głównych anielskich cech jest wielka mądrość, którą przekazał im sam Stwórca.

* * * * *

Anioł niejedno ma imię
Od archaniołów, Aniołów Stróżów, po anioły upadłe. Jak na przestrzeni wieków kształtowało się postrzeganie boskich posłańców - przybyszów z wyższego wymiaru?

* * * * *

Kronika Akaszy 
- czyli doniesienia ze świata, a w nich m.in.: potwierdzenie mitu męskiej grypy, badania astronomów nad rzekomym statkiem Obcych z Wegi, pożegnanie z Mariną Popowicz - legendarną pilotką łamiącą tabu nt. UFO oraz nowe informacje o reaktorze ITER, który może zakończyć dominację paliw kopalnych w energetyce.

* * * * *

CHOREOMANIA - DZIEJE PEWNEJ PRZYPADŁOŚCI
Przed wiekami w Europie dochodziło do wybuchów choreomanii. Dotknięci nią ludzie zaczynali szaleńczo tańczyć, czym zarażali innych. Trwało to nawet kilka dni i często kończyło się tragicznie. Do dziś nie wiadomo, co wywoływało tą równie zagadkową co fascynującą przypadłość. Teorii jest kilka.

* * * * *

KAMCZATKA: DOLINA ŚMIERCI
Okolice wulkanu Kichpynycz cieszą się wyjątkowo złą sławą. Zwierzęta zapuszczające się na ten teren giną, a ludzie, którzy stamtąd wrócili umierali często na niezidentyfikowaną chorobę. W latach 80-tych zagadce kamczackiej Doliny Śmierci postanowili przyjrzeć się radzieccy naukowcy. Co odkryli?

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

PIERWSZY OBRÓT KLUCZA
Druga część cyklu poświęconego Mme Bławatskiej. Maria Rojek analizuje Izydę odsłoniętą - przełomowe dzieło teozofki zawierające odniesienia do prastarej wiedzy, na podstawie której miały wyrosnąć wszystkie dzisiejsze religie. Korzeniami sięga ona zapomnianych pracywilizacji ginących w mrokach dziejów...

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego
- czyli opowieści czytelników o spotkaniach z Nieznanym. Wśród nich relacja małżeństwa, jakie w 2007 r. przeżyło dwie wizyty nocnych gości, po których pozostała trauma, szok i wiele pytań bez odpowiedzi. 

* * * * *

OKRUCHY ŻYCIA I ZATRZYMANY CZAS
Opowieść o życiu i twórczości Magdaleny Przebiędy - tegorocznej laureatki przyznawanych od 2011 r. certyfikatów Nowe Wzorce Sztuki, której kolaże pojawiły się na wielu okładkach naszego pisma (w tym bieżącej). Podnosząca na duchu opowieść o artystce niezwykłej i równie niezwykłej życiowej układance z Nieznanym Światem w tle.

* * * * *

Apollo 20: Od fikcji do faktów
Druga część opracowania poświęconego popularnej w Internecie sadze o misji astronautów, którzy mieli odkryć na Księżycu szczątki przybyszki z innej planety. Rozbierając historię na czynniki pierwsze, Arkadiusz Grzegorzak rozmawia z Terry'm Spethem autorem powieści Apollo 20. Misja nieznana, pytając, dlaczego jest to coś więcej niż zwyczajne science fiction?

* * * * *

PO DRUGIEJ STRONIE SŁOŃCA 
Czy życie na naszej planecie na pewno powstało przez przypadek? - zastanawia się w Okruchach Wszechświata Roman Rzepka, analizując zagadkę ochronnego kokonu wokół Ziemi i Marsa, jakim jest pas planetoid. Jest on prawdopodobnie pozostałością po praplanecie, która zniknęła w bliżej nieokreślonych okolicznościach...

* * * * *

Złote ręce spod Jasnej Góry
Maria Bogacka z Częstochowy to jedna z najciekawszych polskich bioterapeutek. W kolejnym odcinku Pocztu Healerów Polskich piszemy o tym, jak odkryła w sobie uzdrowicielską moc i przytaczamy historie jej pacjentów, którym medycyna konwencjonalna często nie dawała szans.

* * * * *

DRUGI MÓZG W BRZUCHU 
Enteryczny układ nerwowy tworzą sieci neuronowe zlokalizowane w całym układzie pokarmowym, które regulują pracę żołądka, jelit i pęcherzyka żółciowego. Układ ten, nazywany drugim mózgiem, jest powiązany z centralnym układem nerwowym i narażony na te same szkodliwe czynniki, np. stres. 

* * * * *

TAJEMNICE REGENERACJI
Natura wyposażyła płazińca wypławka w niezwykłe zdolności regeneracyjne pozwalające odzyskać nawet utraconą głowę. Dzięki najnowszym odkryciom naukowym także ludzie mają szanse odnawiać komórki, a być może, niebawem, całe organy. Znaczną rolę w badaniach nad tym zagadnieniem odgrywają polscy lekarze - pisze Piotr Derentowicz.

* * * * *

Dlaczego żylaki są niebezpieczne?
To jedna z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Żylaki wiążą się nie tylko z dolegliwościami bólowymi. Nieleczone mogą prowadzić do poważnych komplikacji. Ich leczenie jest trudne, dlatego warto nie dopuścić, by się pojawiły - przekonuje Aleksandra Piaścik, wyjaśniając, jak to robić.

* * * * *

Maślany owoc o niezwykłych właściwościach
- czyli awokado, które zawiera tak wiele dobroczynnych substancji, że dr Robert O. Young - mikrobiolog i propagator diety zasadowej nazwał je masłem Boga.

* * * * *

GWIEZDNA ARCHITEKTURA DUSZY
Dawni astrolodzy nie uznawali jej za twór jednorodny, uważając, że ma ciemne i jasne zakamarki - pisze dr Piotr Piotrowski. Duszę utożsamiano z rozumem, ale przypisywano jej również pasje, żądze i namiętności, które - niekontrowane - mogły doprowadzić ją do choroby...

* * * * *

PONADTO:

KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli Listy do Redakcji
WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Pięćsetletnie wrota
LEKTURY NŚ: Naturalne energie dla zdrowia, Przewlekłe zmęczenie, chroniczny ból..., Faceci w czerni. Prawdziwe spotkania, Homeopatia. Skuteczny sposób na dobre zdrowie
FILMOTEKA NŚ: Wielki Brat w Warszawie
RAPORT Z BEZDROŻY: All you need is love! 
HOROSKOP NA LUTY!

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.