Nieznany Świat 3/2018 (327)


W NUMERZE 3/2018

 

NA JAŁOWYM BIEGU
Dosadny komentarz Redaktora Naczelnego do skandalicznie niefachowych publikacji poradnika psychologicznego Polityki, gdzie zjawiska PSI utożsamiono z szarlatanerią i nieuctwem. Traktując psychotronikę jako dziedzinę dla głupków, autorzy i wypowiadający się eksperci wydają się umyślnie pomijać fakt, że
zjawiskami z pogranicza zajmowali się wielcy psychologowie i psychiatrzy w tym Carl Gustaw Jung

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

50 najlepiej sprzedających się książek w Księgarni NŚ w 2017 r.
Lista książek, które w 2017 r. cieszyły się waszym największym zainteresowaniem. Pierwsze miejsce zajęły Ukryte terapie cz. 2 Jerzego Zięby. UWAGA! Książki z listy dostępne są w naszej Księgarni w promocyjnych cenach!

* * * * *

Skąd się wzięła medytacja?
Kto wynalazł medytację? Jak to możliwe, że starożytni wschodni mistrzowie dysponowali wiedzą o psychice i mózgu, którą dziś potwierdzają neurolodzy i psycholodzy? O tym, a także o roli medytacji w świecie zachodnim pisze Jacek Pęchalski.

* * * * *

JAK BEZPIECZNIE MEDYTOWAĆ
Rady i wskazówki długoletnich praktyków medytacji dla początkujących i poszukujących. Krystyna Wieczorek, Tomasz Kierzkowski, Jakub Pęchalski i Anna Ostrzycka odpowiadają na list 60-letniej czytelniczki z Holandii, której podczas medytacji przydarzyły się niezwykle intensywne, niepokojące doznania. Ten stan przypominał trans - mówi kobieta.

* * * * *

Kronika Akaszy
- czyli niezwykle interesujące doniesienia z kraju i świata, a wśród nich: o rewelacjach byłego pracownika Pentagonu twierdzącego, że rząd USA posiada fragmenty metali pochodzące z UFO, o zagadkowym przypadku samozapłonu w Londynie, o wizji Krzysztofa Jackowskiego na temat tragedii w Tryńczy, która wstrząsnęła Polską pod koniec ub. roku oraz szokującej reakcji ludzkiego organizmu na dietę złożoną z fast foodów.

Dostępne również wydanie elektronicznee.nieznanyswiat.pl

* * * * *

SKĄD PRZYSZLIŚMY?
Odkrycie Göbekli Tepe - neolitycznego sanktuarium w południowo-wschodniej Anatolii, zmieniło pojmowanie cywilizacji. Nasi odlegli przodkowie byli bardziej zmyślni niż się uważa, a cywilizacja została zbudowana na plecach niepiśmiennych, bezimiennych geniuszy. 

* * * * *

Mity: utopia czy zakodowany obraz przeszłości?
Sumerowie wierzyli, że pierwszy nauczyciel ludzkości wyłonił się z morza. Opowieści o podobnych istotach pojawiają się także we wierzeniach Greków oraz wielu afrykańskich plemion. Przypadek? - pyta Stefan Cisek.

* * * * *

Prehistoryczne wspólne korzenie
Co łączy dźwięk Aum (Om) z Trójcą Świętą i Kabałą? Helena Bławatska uważała, że korzenie wszystkich religii sięgają daleko wstecz, do czasów, kiedy bogów przedstawiano w postaci węży. To dlatego religie z różnych części globu są tak do siebie podobne.

* * * * *

INTERAKTYWNA GRA W ŻYCIE
Czy wszystko jest ze sobą powiązane, stanowiąc część większej całości? Teoria wszystkiego opracowana przez fizyka Thomasa Campbella - współpracownika Roberta Monroe, rzuca zupełnie nowe światło na świadomość i jej funkcjonowanie w rzeczywistości, która może mieć charakter wirtualny. A to nie jedyny jej paradoks.

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego
Kierowałem się już do wyjścia z podziemnego bunkra, aby odetchnąć świeżym powietrzem, gdy dobiegł do mnie głos oficera rozpoznawczego: "Melduję, wykryto cel, wysokość 8000, z kursem 90, prędkość 900, obcy - relacjonuje Jerzy M. - emerytowany pilot wojskowy i były wykładowca Akademii Sztabu Generalnego.

* * * * *

 

GŁAZY PEŁNE MOCY
Niektórym kamieniom przypisywano ogromną siłę oddziaływania, czasem też pilnie ich strzeżono, a nawet traktowano jako nieodzowny element przy koronacji władców. Szczególnie ciekawa historia wiąże się z Kamieniem Przeznaczenia ze Scone.

* * * * *

UCIEKAJĄCA CYWILIZACJA
Czy możliwe, że z dala od oczu ludzkości tajne stowarzyszenia rozwijają technologie przyszłości i sekretny program kosmiczny? Wielu badaczy, w tym Richard M. Dolan, twierdzi, że wąska grupa ludzi tworzy cywilizację przełomu, która - niczym w filmie Elizjum - zostawi w tyle uzależnioną od ropy i gazu ludzkość. Dowody na to znalazł przed laty pewien brytyjski haker...

* * * * *

Antyziemia - kosmiczna zabawa w chowanego
Kontrowersyjna teoria mówi, że Ziemia ma swoją bliźniaczkę ukrytą w mrokach Układu Słonecznego. Czy taka planeta ma prawo istnieć z punktu widzenia astronomii? - zastanawia się Roman Rzepka.

* * * * *

Chory kręgosłup, garbate życie
Schorzenia kręgosłupa mogą dawać nietypowe symptomy. Kręgi czwarty i piąty lędźwiowy, kiedy opuszczą swoje miejsce, powodują wymioty, a nawet chwilowe omdlenia - mówi bohater marcowego Pocztu healerów polskich Tadeusz Czarny z Przeworska - kręgarz i masażysta, który pomógł ogromnej rzeszy cierpiących.

* * * * *

Rośliny domowe, które pomagają... i szkodzą
Rośliny doniczkowe produkują tlen, skutecznie nawilżają powietrze, wpływają dobroczynnie na samopoczucie a nawet - jak orchidea lub dracena - potrafią oczyszczać powietrze z toksyn. Są jednak i takie rośliny, które są szkodliwe, a często wręcz niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt.

* * * * *

KUCHENNA CZY KAMIENNA: RÓŻNE OBLICZA SOLI
Uważa się, że jej nadmiar jest jedną z przyczyn nadciśnienia. Tymczasem używanie właściwego typu soli może doprowadzić do uregulowania ciśnienia tętniczego i zapewnienia odpowiedniego nawodnienia organizmu. Pytanie, jaką wybrać?

* * * * *

Zwłoki z bijącym sercem
Prof. Jan Talar - pomysłodawca nowatorskiej metody wybudzania pacjentów ze śpiączki, wywołał burzę stwierdzeniem, że często lekarze pobierają organy od wciąż żywych pacjentów. Czy to możliwe? - pyta Piotr Derentowicz.

* * * * *

Praca zapisana w gwiazdach
O aspiracjach, sukcesach i porażkach w pracy, jak też o predyspozycjach zawodowych mówi w horoskopie szczyt nieba czyli dom dziesiąty.

* * * * *

PONADTO:

KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli Listy do Redakcji
WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Życie rani życie
LEKTURY NŚ: Krzysztof Jackowski - Jasnowidz na policyjnym etacie, Tajemnica Wielkiego Sfinksa, Strażnik tajemnic, O ziołach i zwierzętach
FILMOTEKA NŚ: Każdy chce stanąć w świetle
KONWENCJA MENTALNA: Sieczka
HOROSKOP NA MARZEC!

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.