Nieznany Świat 4/2018 (328)


W NUMERZE 4/2018

 

POZA GRANICAMI EMPATII
Marian Piłka - wiceprzewodniczący Prawicy RP opublikował w Dzienniku Gazecie Prawnej bulwersujący artykuł, w którym atakuje ekologizm i ustawy dotyczące ochrony zwierząt. Cierpienie zwierząt jest zjawiskiem powszechnym i naturalnym - pisze Piłka, dodając, że dbałość o środowisko to jego zdaniem umniejszanie nadrzędnej pozycji człowieka i jego redukowanie do poziomu zwierzęcego. Te słowa to wstyd i żenada - odpowiada krótko Redaktor Naczelny NŚ, przypominając wypowiedź ks. Sedlaka, że pogarda wobec Natury prowadzi do powolnej agonii człowieka.

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

INTELIGENCJA ROŚLIN
Według wierzeń słowiańskich olbrzymie dęby, buki czy lipy tworzące tzw. święte gaje posiadały dusze. Obecnie neurobiolodzy dochodzą do zaskakujących wniosków na temat inteligencji roślin, które nie tylko dysponują biologicznym systemem pamięci, ale potrafią także komunikować się między sobą.

* * * * *

EGO jest twardym faktem
Nie chodzi o element osobowości, lecz efekt globalnego ocieplenia. Wykres stworzony przez fińskiego uczonego Antti Lipponena pokazuje, w jak drastyczny sposób od początku XX w. wzrosła temperatura w różnych krajach na świecie.

* * * * *

Kronika Akaszy
- czyli doniesienia z kraju i ze świata. Piszemy m.in. o: starożytnym mieście wielkości Manhattanu odkrytym w gwatemalskiej dżungli, obecnych w powietrzu wirusach, które migrują między kontynentami oraz małej epoce lodowej mogącej już za kilka lat zacząć dawać nam się we znaki.

Dostępne również wydanie elektronicznee.nieznanyswiat.pl

* * * * *

7 tajemnic Antarktydy
Robert Leśniakiewicz przygląda się popularnym w Internecie teoriom na temat piramid, ruin miast, a nawet wraków UFO w krainie wiecznego lodu. 

* * * * *

STOLICA ŚWIATA I ŁĄKA CUDU
Wschodnie Podlasie to obszar niezwykły pod względem koncentracji energii Natury - pisze Leszek Matela. Promieniowanie występujące w takich miejscach mocy pozwala na osiąganie zmienionych stanów świadomości. Być może dlatego działało tam tak wielu ekstrasensów, w tym jedna z najbardziej niezwykłych postaci - mistyk i cudotwórca Eliasz Klimowicz - założyciel osady Wierszalin, która miała stać się stolicą Ziemi.

* * * * *

Czy mamy szansę na korektę przyszłości?
Według kalendarza Tong Shu, który powstał w oparciu o analizy astrologiczne, losowi przyznaje się tylko 33 procent wpływu na ludzkie życie. Co decyduje o reszcie?

* * * * *

WITALNOŚĆ BIOPOLA
Czujesz się wyczerpany, pozbawiony sił witalnych? Może to wskazywać, że twoje energie zostały zużyte i czerpiesz siłę z chi urodzeniowej, którą należy oszczędzać lub pozyskiwać z innych źródeł!

* * * * *

Trzej Wielcy i inne spojrzenie na Zodiak
Kolejna część cyklu poświęconego Helenie Pietrownej Bławatskiej i jej filozofii. Tym razem poznajemy jej teorię na temat sił, które powołują ludzi do życia i oddalają ich w niebyt (także duchowy). Poznajemy również teozoficzną interpretację Krzyża, ewolucji człowieka oraz znaków Zodiaku.

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego
- czyli relacje Czytelników o zjawiskach paranormalnych i tajemniczych. Wśród kilku, jakie drukujemy na szczególną uwagę zasługuje opowieść Pani Jolanty ze Zgierza o jej spotkaniach z duchami. Jedno z nich miało wyjątkowy charakter: W pewnym momencie obudziło mnie straszne zimno, jakby ktoś otworzył obok wielki zamrażalnik. Uniosłam powieki i zobaczyłam w półmroku postać młodego człowieka, który stał obok kanapy i patrzył na mnie - pisze nasza Czytelniczka o spotkaniu ze zjawą, która okazała się zwiastunem nieszczęścia.

* * * * *

JASKINIE, KTÓRE LECZĄ
Pozytywny wpływ mikroklimatu niektórych jaskiń i grot na zdrowie zauważono już w starożytności. Do dziś ludzie z bólami stawów, przewlekłym kaszlem i innymi dolegliwościami odwiedzają miejsca takie jak jaskinia w Nordenau, znana z niezwykłych właściwości.

* * * * *

Co będzie, gdy stracą cierpliwość?
Według niektórych badaczy fala spotkań z UFO po 1945 r. związana była z wynalezieniem i użyciem przez Homo sapiens broni jądrowej. Obserwacje NOL-i nad elektrowniami jądrowymi i stanowiskami z bronią nuklearną sugerują, że Obcy szczególnie się nimi interesują. Podobnie sytuacja ma się z pociskami rakietowymi, o których piszemy w powiązanym artykule Zniszczone przez UFO pociski rakietowe ziemia-powietrze.

* * * * *

Jak naprawdę powstał Układ Słoneczny
System Słoneczny rodził się w bólach - pisze Andrzej Miszczak, rekonstruując ten monumentalny proces - od wyłonienia się kosmicznych embrionów po Wielkie Bombardowanie.

* * * * *

GLUTAMINIAN SODU: SMAKOWITA TRUCIZNA
Ten najpopularniejszy wzmacniacz smaku, otrzymany na początku ub. wieku z wodorostu kombu, sprzyja rozwojowi otyłości, cukrzycy typu 2 oraz zapaleniu wątroby. Jest też silnie uzależniający.

* * * * *

Ład kluczem do harmonii i zdrowia
W Poczcie Healerów Polskich Beata Lebiocka - z zawodu psycholog, łącząca w oryginalny sposób metody opracowane przez Berta Hellingera z tradycyjną wiedzą Tarota. 

* * * * *

SPOWOLNIĆ STARZENIE
Jestem przekonany, że już dziś można przedłużyć życie do 130, a nawet 160 lat 
- pisze Janusz Pułczyński - były pracownik naukowy UJ i Politechniki Krakowskiej. Jak to osiągnąć? Należy dbać o odpowiednią dietę, suplementację i ruch. Z kolei dobra starość - dodaje - zależy od genów, grupy krwi oraz sposobu życia przejętego od przodków.

* * * * *

Uwaga na wysypki, wrzody i brodawki
Lista naturalnych specyfików i domowych kuracji pomagających pozbyć się uciążliwych dolegliwości skórnych, jakie należy bacznie obserwować - radzi Aleksandra Piaścik, dodając, że w niektórych przypadkach zwiastują one poważne choroby. 

* * * * *

Mitologia gwiazd
Mity związane z gwiazdami manifestują się w życiu ludzi nie tylko na poziomie metaforycznym, ale i dosłownym, zaś Altair, Regulus czy Algol ukazują specyficzne scenariusze, skłonności i życiowe drogi.

* * * * *

PONADTO:

KONWENCJA MENTALNA - Opryski, czyli toksyny w klimacie gender
WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Kłódeczki
ZATRZYMAĆ EPIDEMIĘ NOWOTWORÓW
KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli Listy do Redakcji
NAWIGATORZY JUTRA - duchowość i ekonomia
LEKTURY NŚ: Jak oświecenie zmienia Twój mózg, Zjawiska nadprzyrodzone, Wyleczyłem się z Parkinsona, Zdrowie na Twoim stole

FILMOTEKA NŚ: Linia życia (2017)
HOROSKOP NA KWIECIEŃ!

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.