Nieznany Świat 5/2018 (329)


W NUMERZE 5/2018

 

SPOKOJNIE TO TYLKO PSYCHOTERAPIA :-)
Między polityką a ezoteryką, czyli o przyjętym do partii psie, talizmanie dla suki pod poduszkę i tęsknocie do burzenia wszystkiego, co się da we wstępniaku Redaktora Naczelnego.

Trwa promocja na wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

ODCZYTAĆ KODY
Pierwsza z dwóch zamieszczonych w tym numerze publikacji na temat Przepowiedni z Tęgoborza, która powstała w 1883 r. w majątku hr. Wielogłowskiego podczas seansu spirytystycznego. Czy rymowany utwór, opisujący koleje losów Rzeczpospolitej mówi coś o naszych czasach - pyta Donata Dominik-Stawicka

* * * * *

POLSKA MIĘDZYMORZA W UNII 12 NARODÓW EUROPY
W Przepowiedni z Tęgoborza opisano w telegraficznym skrócie najważniejsze wydarzenia dla Polski w XX i XXI wNatomiast wizje trzeciej i czwartej wojny światowej są zamglone, jakby okryte tajemnicą - pisze w autorskiej interpretacji wspomnianej przepowiedni Tadeusz Czerwiński.

* * * * *

Kronika Akaszy
W doniesieniach z kraju i ze świata m.in. o niezwykłych zbiegach okoliczności związanych ze śmiercią Stephena Hawkinga, o anomaliach geologicznych świadczących o zbliżającym się przebiegunowaniu oraz tym, jak recytowanie mantr pozytywnie wpływa na mózg.

Dostępne również wydanie elektronicznee.nieznanyswiat.pl

* * * * *

Solidarna wspólnota serc
Relacje czytelników z Wielkiej Medytacji NŚ, która odbyła się 30 grudnia ub. roku pod hasłem Obudzić solidarność i okazała się sporym wyzwaniem dla uczestników. Zaowocowała różnorodnymi i ciekawymi doznaniami. Z kolei Robert Buchta w artykule Zaskoczenie i znaki zapytania analizuje wpływ i skalę oddziaływań naszych medytacji w odniesieniu do innych zbiorowych projekcji ducha.

* * * * *

JAPOŃSKIE ŚLADY ZBRODNI, ŚMIERĆ W URODZINY I WIZJA W ZŁOTYCH TARASACH
Na przełomie 2003-4 r. Krzysztof Jackowski był aż trzykrotnie w Japonii na zaproszenie jednej z tokijskich telewizji. Miał spróbować wyjaśnić sprawy kryminalne. Były bardzo trudne - zabójstwo czteroosobowej rodziny z Osaki, morderstwo młodej kobiety czy zaginięcie nastolatki o imieniu Noriko. Z zadania wywiązał się doskonale. Wszyscy byli pod wrażeniem tego, co zrobił...

* * * * *

Fundament mądrości odwiecznej
Piąta część cyklu poświęconego życiu i ideom Heleny P. Bławatskiej. Tym razem o zasadzie jak na górze, tak i na dole. Okazuje się, że budowa człowieka, Mikrokosmosu i Makrokosmosu oraz prawa ewolucji mają wymiar uniwersalny. Duch i materia są w istocie tym samym...

* * * * *

ROZA BAL: ŚLADAMI ISSY (JEZUSA) W KASZMIRZE I HIMALAJACH
Podróżujący po Indiach Andrzej Kotowiecki odwiedził pogrążony w nieustannym konflikcie stan Dżammu i Kaszmir, by w Śrinagarze zobaczyć miejsce, gdzie spoczywa Juz Asaf - mędrzec pochodzący z ludu Izraela, który zbiegł tam prześladowany przez swoich rodaków. Jego grób nosi nazwę Roza Bal i otoczony jest opieką miejscowych muzułmanów przekonanych, że spoczywa tu... Jezus Chrystus.

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego
- czyli rubryka, w której Czytelnicy NŚ dzielą się swoimi przeżyciami z pogranicza Nieznanego. W tym odcinku m.in. opowieść o ukrytym życiu kościółka w Bielsku-Białej, niezwykła relacja o śmierci współdzielonej, poruszająca historia o spotkaniu z czarnym karłem oraz gigantycznym UFO, jakie zawisło nad Aleją Czereśniową w Jędrzychowicach.

* * * * *

 

OBJAWIENIA I ORBY WBREW LINII PARTII
Jest 13 maja 1965 r. 14-letnia Jadwiga Jakubowska wychodzi na położoną niedaleko od jej domu łąkę, by nazbierać szczawiu. Gdy ma już cały fartuch liści, nagle przybliża się do niej świetlisty punkt. Tak rozpoczyna się historia niezwykłych, choć zapomnianych objawień i cudów w podbiałostockim Zabłudowie...

* * * * *

Zaginiony pojazd księżycowy
W listopadzie 1970 r. na powierzchni Srebrnego Globu wylądował Łunochod-1 i przez kolejnych 11 miesięcy przekazywał radzieckim uczonym cenne informacje. Potem niespodziewanie zamilkł...

* * * * *

Wspaniałe, bezcenne zioła
W Poczcie Healerów Polskich przybliżamy sylwetkę Grzegorza Biernata ze Śmigla pod Poznaniem - zielarza i fitoterapeuty, który od najmłodszych lat pasjonował się dobroczynnym wpływem roślin na zdrowie człowieka. Jako kontynuator szkoły o. Klimuszki, pomógł tysiącom ludzi. Podkreśla, że jednym z największych wrogów zdrowia jest przetwarzana żywność.

* * * * *

Zagadka zespołu sawanta
Sawanci to osoby upośledzone intelektualnie, ale posiadające wybitne uzdolnienia w wybranych dziedzinach, takich jak sztuka, muzyka czy matematyka. Przykładem jest Kim Peek, pierwowzór bohatera filmu Rain Man, który zapamiętał treść 12 tys. przeczytanych książek.

* * * * *

Bolesne kamienie
Kamica nerkowa to jedno z najpowszechniejszych schorzeń układu moczowego. Pojawia się niezależnie od wieku. Sprzyjają jej skłonności genetyczne, wady anatomiczne układu oraz jego częste zakażenia. Jak powstrzymać jej rozwój?

* * * * *

Mount Warning ostrzega
Korespondencja z Australii. Janusz Rygielski o uśpionym, świętym wulkanie, zagadce astmy burzowej i chemtrails. Co łączy te wszystkie wątki?

* * * * *

Sygnifikator duszy
Choć każdy z nas ma w istocie inną duszę, charakteryzujące ją przymioty da się sprowadzić do symboliki siedmiu planet. Merkury to dusza racjonalna, Wenus - dusza artystyczna, Mars - dusza wojownicza... - pisze dr. Piotr Piotrowski

* * * * *

PONADTO:

KONWENCJA MENTALNA - Empatia torreadora
WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Drzewa lasy ambarasy
ENERGETYCZNY PŁASZCZ OCHRONNY
KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli Listy do Redakcji
PSYCHOKINEZA I KWANTOWA ZMIANA
LEKTURY NŚ: Opowieści z Biura Duchów, Przepowiednie ojca Klimuszki, Nowa księga zakazanej archeologii, Wybieram zdrowie

FILMOTEKA NŚ: Blade Runner vs Blade Runner 2049
HOROSKOP NA MAJ!

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.