Nieznany Świat 6/2018 (330)


W NUMERZE 6/2018

 

W KRĘGU NAJWAŻNIEJSZYCH PYTAŃ
Kto tym wszystkim kręci? - pyta Redaktor Naczelny, przytaczając niezwykłą rodzinną historię znanej healerki i przyjaciółki Krystyny Wieczorek. W jej tle pobrzmiewa hasło grudniowej Wielkiej Medytacji: Obudzić solidarność. Solidarność, zwykłą, ludzką, ponad podziałami...

Trwa promocja na wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

PRZYBYSZE Z KRAINY CIENIA
Zwiastuny sygnalizujące śmierć bliskiej osoby w postaci pukania, zatrzymanego zegara czy pękniętego bez powodu naczynia są doskonale znane badaczom Nieznanego. Zapowiedzi nadchodzących nieszczęść przybierają również dużo dziwaczniejsze i budzące lęk formy, które zmuszają do zadania sobie pytania: z czym właściwie mamy do czynienia?

* * * * *

Kronika Akaszy
- czyli najciekawsze doniesienia z kraju i ze świata, a w nich: o związkach medytacji ze stanami z pogranicza śmierci, o bliskim spotkaniu Polaka z UFO, upamiętnionym na kanadyjskiej monecie, o ibuprofenie zapobiegającym rozwojowi Alzheimera oraz poruszającym przypadku chłopca wychowanego przez wilki, który, rozczarowany światem ludzi, postanowił wrócić do watahy...

 

Dostępne również wydanie elektronicznee.nieznanyswiat.pl

* * * * *

VELADA - CZYLI SEANS HALUCYNOGENNY
Maciej Kuczyński - znany podróżnik i pisarz, laureat Nagrody Honorowej za 2015 rok, opowiada o swoim niezwykłym doznaniu - podróży w inny wymiar, jakiej doświadczył w meksykańskich górach Sierra Mazateca, biorąc udział w rytuale z udziałem Psylocibe mexicana. Ujrzałem obraz jasny, ostry, wyraźny. To nie była już rzeczywistość ze snu, lecz widzenie na jawie - relacjonuje. Chwilę później pojawili się główny bohaterowie wizji - dwa gady...

* * * * *

PO CO NAM MEDYTACJA?
Ogranicza aktywność małpiego mózgu, poprawia koncentrację i uważność, redukuje poziom stresu i złości - wyjaśnia Jacek Pęchalski, dodając, że medytacja stanowi jeden z mechanizmów uruchamiających proces samoregulacji naszego umysłu. Nauka akademicka powoli otwiera się na jej dobroczynne działanie.

* * * * *

Dyskretny urok kasztanowca
Sadzono je w miejskich alejach, w pobliżu dworów oraz wiejskich chat. Kwitnące kojarzą się z maturami, a w Południowej Europie uznawane są za drzewa zakochanych. Kasztanowce zajmują szczególne miejsce w wielu kulturach, zaś z ich owoce służyły jako amulety. Także we wierzeniach staropolskich naszyjnik z kasztanów zawieszony nad drzwiami miał odpędzać od domostwa złe moce.

* * * * *

Od siedmiu nieb do duchowej ojczyzny
Szósta część cyklu poświęconego życiu i naukom Heleny Bławatskiej. Jej zdaniem materia sfer mentalnych, podobnie jak zwyczajna materia, dzieli się na siedem stanów. Wyższe szczeble charakteryzuje doskonałość. Z kolei większość ludzi przebywa w podziale piątym świata mentalnego. Równie fascynującym tematem jest pośmiertna egzystencja według Bławatskiej. Teozofka twierdzi, że każdy jest twórcą swojego raju, a dusze bardziej rozwinięte stwarzają piękniejsze nieba - pisze Maria Rojek.

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego
Pani Józia słynęła z niesamowitych kontaktów z zaświatami, których się bała, jednak w tym przypadku wspomniane siły wydawały się przyjazne i często np. ostrzegały ją przed niebezpieczeństwem grożącym jej oraz osobom najbliższym. Poprosiłam, żeby opowiedziała mi coś o duchach. Pani Józia, która mimo niesamowitego wyglądu wydawała się być osobą ciepłą i życzliwą zapytała, czy nie będę się bać... - pisze nasza Czytelniczka o spotkaniu z niezwykłą mieszkanką zrujnowanego domku, jaki lata temu stał w miejscu obecnego kampusu UJ.

* * * * *

Podwodne UFO
USO - czyli niezidentyfikowane obiekty podwodne, stanowią nie mniejszą zagadkę niż ich powietrzne odpowiedniki. Marynarki Wojenne USA i ZSRR wielokrotnie spotykały się z zagadkowymi obiektami, których osiągi wykraczały poza zdolności normalnych łodzi podwodnych. Czy tajemnicza aktywność w oceanach sugeruje, że w ich głębinach mogą znajdować się bazy należące przedstawicieli obcej inteligencji?

* * * * *

CZY CHOROBY BYWAJĄ KATALIZATOREM GENIUSZU? 
O niepokojącym związku chorób psychicznych z geniuszem napisano już sporo - wskazuje dr Małgorzata StępieńSchizofrenię, manię prześladowczą, paranoję, psychozy i halucynacje przejawiały rzesze słynnych twórców, naukowców i artystów. Mimo to, a może właśnie dzięki temu, stworzyli dzieła i wynalazki, które wzbogaciły naszą cywilizację. Do osób, o których mowa zaliczali się m.in. Fiodor Dostojewski, Balzac czy Adam Mickiewicz. Ale czy katalizatorami geniuszu mogą być też inne choroby jak artetyzm, demencja, zespół Marfana czy... choroba Alzheimera?

 * * * * *

DIETA Z PREHISTORII
Od jakiegoś czasu popularnością na świecie, a ostatnio także w Polsce, cieszy się opracowana przez dr. Lorena Cordaina dieta człowieka pierwotnego zwana dietą paleo. To sposób odżywiania się produktami, które jedli nasi odlegli przodkowie w epoce kamienia. Nie jest to jednak naśladowanie menu jaskiniowców, ale eliminowanie pożywienia, jakiego oni nie konsumowali.

* * * * *

ADHD NIE ISTNIEJE?
To jedna z największych afer we współczesnej medycynie. Na krótko przed śmiercią Leon Eisenberg - twórca terminu ADHD - czyli zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi przyznał, że choroba ta... nie istnieje. Mimo to nadal dzieci i nastolatków faszeruje się lekami na uspokojenie.

* * * * *

Dieta ważna jak oddychanie
W Poczcie Healerów Polskich prezentujemy sylwetkę Iwony Sitko - jednej z najbardziej cenionych w kraju dietetyczek, pomagającej pacjentom w powrocie do zdrowia dzięki konsekwentnemu stosowaniu w praktyce zasady TMC.

* * * * *

Makrela: zwykła ryba o niezwykłych właściwościach
Jest rybą pospolitą i niedrogą. Być może z powodu powszechnej dostępności wiele osób nie docenia jej walorów dietetycznych. Mięso makreli jest polecane przez dietetyków jako źródło pożytecznych kwasów tłuszczowych, selenu, cynku, witamin z grupy B i innych mikro i makroelementów niezbędnych m.in. w terapii chorób tarczycy.

* * * * *

Czy złość jest zła? 
To, w jaki sposób wyrażamy złość, jesteśmy asertywni, ulegli albo agresywni, zależy od pozycji Marsa w naszym horoskopie - pisze dr Piotr Piotrowski.

* * * * *

PONADTO:

KONWENCJA MENTALNA - Jak zadbałem o swój interes
REWOLUCJA W EWOLUCJI
WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Droga wyboista
NIEPOROZUMIEŃ Z SUPLEMENTAMI CIĄG DALSZY
BAKTERIE JAKO PRZYCZYNY MIGREN
KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli Listy do Redakcji
JESZCZE O  GWIEZDNYCH DZIECIACH
LEKTURY NŚ: Podróże do świata dusz, Oświecenie serca, Test. Dowód na życie po śmierci, Fenomeny niemożliwe

FILMOTEKA NŚ: The Square
RAPORT Z BEZDROŻY: Odłóżmy to na później
HOROSKOP NA CZERWIEC!

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.