Nieznany Świat 3/2000 (111)

Nieznany Świat 3/2000

W NUMERZE:

 • Piramida trzeciego tysiąclecia
  Stanęła w lipcu ub.r. na wzgórzu we francuskich Pirenejach, w miejscu, gdzie przebiega jedna z najsilniejszych linii promieniowania geomantycznego na Ziemi. Uroczyste „odsłonięcie" piramidy nastąpiło dokładnie w Sylwestra 1999/2000. Twórca dziewięciometrowej konstrukcji Harald D. Alke z Niemiec, który nad dziełem swojego życia pracował kilka lat, uważa, że najpóźniej do 1 kwietnia 2000 roku silny, zależny od szybkości prądów magnetycznych impuls przepłynie przez wszystkie poboczne leyline na Ziemi, dzięki czemu nastąpią pozytywne przemiany energetyczne i duchowe. Przy okazji Harald D. Alke, którego odwiedziliśmy w jego niemieckiej siedzibie w Wormacji, wyjaśnia, na czym polega wielka moc piramid Horusa, a także - uwaga! - prognozuje, jaka będzie przyszłość Polski.
 • Tajemnice podziemnego świata
  Czyli od zagadkowych fenomenów, jakie manifestują się po wstrząsach tektonicznych w niektórych strefach Ameryki Południowej, a które zdają się świadczyć, że gdzieś głęboko pod ziemią rozciągają się tam wolne przestrzenie, poprzez labirynt Jeziora Moeris w Egipcie i zagadkowe ślady kół wozu na Malcie aż po wędrówki pod Doliną Śmierci w Stanach Zjednoczonych i niezbadane rejony Azji. Dlaczego wokół maltańskiego Hypogeum od lat trwa wielkie zamieszanie? Co znaleziono w podziemnych komorach, a czego nie powinni zobaczyć turyści?
 • Pułapki channelingu
  Grażyna Fosar pisze m.in. o tym, w jaki sposób po raz pierwszy udało się naukowymi metodami przetransportować informację przez inne wymiary i co z tego wynikło. Także o tym, jak oceniać niektóre treści przekazywane za pośrednictwem mediów (są m.in. bezpośrednie odniesienia do przesłań channelingowych od prof. Włodzimierza Sedlaka, o których pisaliśmy w nr. 9 NŚ z ub.r.). i o konieczności zadawania w takich przypadkach nie tylko pytania: - Kto mówi?, lecz także - Po co? Dodatkowo drukujemy fragment channelingu z udziałem Eleny D. - Yu Tu Karaiby.
 • Odkrycie na wagę złota i historii
  Gdy peruwiańscy archeolodzy usiłowali przejąć Kopiec w Sipán, doszło do dramatycznych wydarzeń. Podburzeni przez rabusi skarbów okoliczni chłopi usiłowali bowiem nie dopuścić członków ekipy naukowców na stanowisko badawcze. Interweniowała policja, doszło do strzelaniny. Łatwiej to zrozumieć, jeśli zważyć jak bezcenna, a jednocześnie rewelacyjna z punktu widzenia dotychczasowych odkryć okazała się zawartość grobu, którego „gospodarza" autor publikacji Roman Warszewski nazywa Tutanchamonem z Królestwa Moczików.
 • UFO katastrofa nad Rosją była faktem
  Twierdzi Bronisław Rzepecki, który dokładnie przeanalizował spór między badaczami z byłego ZSRR oraz Włoch, a o czym była mowa podczas obrad UFO Kongresu na Sardynii. O ile przy tym film z sekcji humanoida, jaki „wyciekł" z archiwum KGB, istotnie wydaje się „fałszywką" (być może chodziło w nim jedynie o rekonstrukcję wydarzeń, których nie zdołano bezpośrednio zarejestrować kamerą) sama katastrofa pojazdu pozaziemskiego, do jakiej miało dojść 15 kwietnia 1980 r. w okolicach Krasnouralska jest dość dobrze udokumentowana za pomocą innych źródeł. Pościg trzech Migów za UFO trwał ok. 45 minut, iż zakończył się zestrzeleniem dyskoidalnego obiektu, w którym znaleziono później martwą istotę. Świadkowie tego incydentu byli nachodzeni przez służby specjalne i zostali zobowiązani do bezwzględnego milczenia.

PONADTO:

 • Laboratoryjne stworzenie - eksperymenty genetyczne stają się coraz brutalniejsze i niebezpieczne
 • W Dotknięciu Nieznanego opowieści o przedziwnych zdarzeniach z udziałem naszych mniejszych braci, czyli zwierząt.
 • W Wizjach Jail - odchodzi człowiek.
 • Dotknąć ciszy i gwiazd - korespondencja z nieznanych, ukrytych wysoko w górach zakątków Gran Canarii.
 • Nadal o kręgach tajemnic, czyli fenomenalnych piktogramach w zbożu (nowe fakty i ustalenia).
 • Peruwiański misjonarz, o. Edmund Szeliga był trzykrotnie naocznym świadkiem przelotów i lądowań UFO.
 • W Poczcie healerów polskich refleksoterapia i Wanda Bratko z Kanady
 • Arcybiskup Bronisław Pylak o psychotronice i fenomenach paranormalnych: problem czy tajemnica?
 • Światło Tybetu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.