Nowy świadek katastrofy w Roswell?

W lipcu br. minęło 70 lat od domniemanej katastrofy latającego talerza na pustyni niedaleko Roswell (Nowy Meksyk, USA). Choć wydaje się, że o tamtej sprawie powiedziano już wszystko, w czerwcu w mediach pojawiły się rewelacje nowego świadka słynnego incydentu. Chodzi o niejakiego Charlesa Forgusa - byłego policjanta, którego opowieść znalazła się w opublikowanej niedawno książce UFOs Today, wywołując spore zamieszanie.


Forgus otwarcie twierdził, że na własne oczy widział miejsce katastrofy statku z innej planety. Tamtego pamiętnego dnia, jako zastępca szeryfa miasta Big Spring w Teksasie wybrał się ze swoim przełożonym do Nowego Meksyku w celu przetransportowania więźnia. W pewnym momencie w radio usłyszeli komunikat o katastrofie lotniczej. Gdy zatrzymali się, ujrzeli krzątających się żołnierzy.

Widziałem jak wloką jedną z tych istot. Musiała mieść jakieś 1,5 m wzrostu.Zauważyłem też nogi i stopy innych osobników. Wyglądały jak nasze. Ich skóra zdawała się ciemna, jakby zbyt długo przebywali na słońcu - mówił, dodając, że widział również elementy statku podnoszone za pomocą dźwigu.

Forgus, który miał pewność, że obiekt nie pochodził z naszej planety, swą relację podyktował w 1999 r., na krótko przed śmiercią. Materiał pozostawał w zapomnieniu przez lata.

Ta niezwykła historia nie jest jednak do końca jasna. Okazuje się bowiem, że zgodnie z zachowaną dokumentacją, policjant nie sprawował funkcji zastępcy szeryfa w 1947 r., lecz w latach 50-tych. W związku z tym nie mógł widzieć słynnej katastrofy UFO.

Do takich ustaleń doszedł Philip Mantle, brytyjski ufolog, znany m.in. z badań nad filmem przedstawiającym autopsję Obcego z Roswell, który koniec końców okazał się mistyfikacją. Trzeba więc postawić pytanie, czy opowieść Forgusa była rezultatem starczej demencji, czy też wspomnieniem o innym wydarzeniu, np. katastrofie tajnego wojskowego samolotu, który mężczyzna pomylił z NOL-em.

PC

Więcej

Skomentuj na Grupie Czytelników NŚ (Facebook)

Obcy są na Ziemi od wieków - przyznaje miliarder

UFO z Roswell - czyli największy spisek w historii Pentagonu

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.