Däniken: „Bogowie z Kosmosu powrócą za 20 lat”

Na spotkaniu poświęconym jubileuszowi półwiecza twórczości Ericha von Dänikena (ur. 1935), autor zaskoczył zebranych stwierdzeniem, że bogowie z Kosmosu – twórcy cywilizacji na Ziemi – powrócą do nas już za 20 lat.


Na spotkaniu, które miało miejsce w listopadzie 2016 r. Däniken orzekł, że starożytni astronauci są organicznie związani z Homo sapiens, który najprawdopodobniej nosi w sobie ich geny. Niewykluczone zatem, że Obcy któregoś dnia powrócą, by zobaczyć, co wyrosło z ich dzieci pozostawionych na trzeciej planecie od Słońca.

– Obcy wiedzą o nas, ponieważ nosimy w sobie ich DNA. Stary Testament wspomina o ziemskich kobietach, które brali za żony przybysze z nieba. Tą samą opowieść powtarzają mity z innych stron świata. Mówią one również, że pewnego dnia niebiańskie istoty do nas powrócą... – mówił szwajcarski pisarz, którego twórczość przeżywa renesans popularności za sprawą serialu Starożytni kosmici (Ancient Aliens).

W jaki sposób Däniken obliczył, że do powrotu bogów pozostało 20 lat, niestety nie wiadomo. Wielu komentatorów zwróciło za to uwagę, że podobne prognozy ferował już wiele lat temu. I choć 81-latek jest niekwestionowaną gwiazdą paleoastronautyki, ma tyle samo fanów, co krytyków.

Debiutancka książka Dänikena pt. Rydwany bogów niedługo po publikacji stała się przedmiotem afery w związku z oskarżeniami o plagiat, które przeciwko Szwajcarowi wysunął Robert Charroux (1909-1978) – popularny niegdyś francuski pisarz zajmujący się tą samą dziedziną.

Oprócz tego krytycy zarzucają mu nieznajomość historii, zbyt frywolne podejście do faktów oraz korzystanie z tytułu ojca paleoastronautyki, który de facto należy się twórcom piszącym o bogach z Kosmosu wiele lat przed nim. 

– Wierzę, że jesteśmy przez nich obserwowani. Zapewniali mnie o tym w rozmowach bardzo inteligentni ludzie, którzy dowiedzieli się oficjalnie, że obiekty UFO istnieją i nas podpatrują – dodał nie przejmujący się krytykami Däniken.

Więcej

Skomentuj na naszej grupie dyskusyjnej (Facebook)

Książki Ericha von Dänikena w Księgarni NŚ

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.