Kontakt z obcą mikrocywilizacją

Astronomowie poszukujący pozaziemskich inteligencji nie przywiązują wagi do relacji o UFO, uznając, że jak dotąd nie udało się udowodnić, iż za obserwacjami latających talerzy stoją przybysze z kosmosu.


— Takie podejście do wylewanie dziecka z kąpielą - uważa dr Silvano Colombano, pracownik należącego do NASA Centrum im. Amesa. Jego zdaniem, wśród relacji o niezidentyfikowanych obiektach mogą kryć się prawdziwe perełki, wskazujące, że ludzkość została odwiedzona przez Obcych, nie mając o tym pojęcia.

Zdaniem Colombano, który udziela się w środowisku badaczy, zajmujących się projektem SETI (Poszukiwanie Inteligencji Pozaziemskiej), astronomowie szukający kosmitów mają klapki na oczach.

⇒ NŚ 3/2019: sprawdź, o czym piszemy...

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że przedstawiciele "kosmicznego rozumu", na ślad których trafimy, albo którzy trafią na nas (jeżeli jeszcze tego nie zrobili), nie muszą być organizmami funkcjonującymi w oparciu o chemię związków węgla - pisze uczony. Biorąc pod uwagę powszechność we Wszechświecie pierwiastków, które mogą dać początek życiu, łatwo dojść do wniosku, że w formie, jaką znamy stanowi ono zaledwie "punkt startowy".

Według Colombano nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli Obcy okażą się np. mikroskopijnymilecz jednocześnie superzaawansowanymi istotami. Możliwe, że takie stworzenia już nas kiedyś odwiedziły lub są tu cały czas - do obu tych scenariuszy należy podejść z otwartym umysłem. 

Jednocześnie astronomowie powinni przestać postrzegać problem kontaktu z inteligencją pozaziemską z perspektywy antropocentrycznej. Istoty podróżujące przez Wszechświat nie muszą zachowywać się zgodnie z naszymi wyobrażeniami. Mogą np. reprezentować gatunek, który zdołał osiągnąć nieśmiertelność, przez co do ogromnych odległości kosmicznych podchodzą całkiem inaczej niż ludzie - podsumowuje dr Colombano.

Więcej

Amerykanie prowadzą sekretne badania nad UFO 

• Czy komunikacja z ET jest bezpieczna?

Obcy są na Ziemi od wieków - przyznaje miliarder 

Pobierz darmowy numer 3/2017 NŚ na naszej e-platformie!

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.