Przystań Ocalenie: Niewidoma Lenka

Otaczający świat Lenka poznaje sercem. Świetnie odczytuje emocje, intencje ludzi czy innych stworzeń. Chociaż ciekawa świata i dość towarzyska, tych, którym ufa, wybiera starannie. Kiedy zaś komuś zawierzy, obdarza go najpiękniejszym psim uśmiechem oraz merdaniem ogonka.


Jest piękną, mądrą i całkowicie niewidomą sunią. Czasem zdarzy jej się na coś wpaść, kogoś potrącić – swojego obecnego domu nie zna jeszcze na tyle, by poruszać się po nim swobodnie. Wiemy, że to kwestia czasu, bo już po kilku dniach orientuje się, gdzie stoi jej miseczka i gdzie może się położyć.

Lena to młodziutki piesek o nieznanej przeszłości. Najprawdopodobniej urodziła się niewidoma. Trafiła do schroniska, w którym przebywało około 600 czworonogów. Tam (ze względu na niepełnosprawność) dla własnego bezpieczeństwa musiała być przypinana, ponieważ wpadała na pobratymców, którzy reagowali agresją. Pracujące w azylu cudowne dziewczyny rozumiały, że nie jest to dla niej dobre miejsce, nie miały jednak możliwości zorganizowania odpowiednich warunków. Szukały Lence domu, ale niepełnosprawność dyskwalifikowała ją w oczach kolejnych osób. Zostaliśmy poproszeni o zabranie suni do nas. I jak odmówić w takiej sytuacji?

W Przystani Ocalenie mieszka już kilka niewidomych zwierząt. Wiedzieliśmy, że będziemy potrafili zaopiekować się Leną, stworzyć jej odpowiednie środowisko. Nie potrafiliśmy odmówić schronienia tej cudnej psinie. Mimo naszej trudnej sytuacji materialnej, zamieszkała więc u nas. Po zaledwie kilku dniach wszyscy ją pokochali. Jest urocza, a jej radosny psi pyszczek rozświetla nawet najbardziej ponury dzień. Poznaje nowy dom i tereny spacerów, z każdym dniem coraz pewniej stawiając kroki, uśmiechając się coraz piękniej.

Lena potrzebuje kilku rzeczy: własnego materacyka, kocyka, mokrej karmy. Bardzo lubi różnego rodzaju smakołyki, może też ucieszy się z czegoś mięciutkiego, do czego mogłaby się przytulić. Na pewno przyda się również grosik na jej utrzymanie.

Nasz adres:

Przystań Ocalenie, ul. Kombatantów 134, 43-229 Ćwiklice

* * * * * * *

Wsparcie finansowe z dopiskiem „Dla Leny” prosimy kierować na konto:

91 1050 1399 1000 0022 0998 2426

Komitet Pomocy dla Zwierząt

ul. Bałuckiego 7/37, 43-100 Tychy

tel. 501 241-784, www.przystanocalenie.pl

Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000015352

Dziękujemy za przekazanie 1% podatku.

* * * * * * *

Można także wesprzeć akcję sms-em, wpisując w treści „OCALENIE”:

numer 7248 to koszt sms-a w cenie 2,46 PLN z VAT

numer 74567 to koszt sms-a w cenie 4,92 PLN z VAT

numer 76567 to koszt sms-a w cenie 7,38 PLN z VAT

numer 79996 to koszt sms-a w cenie 11,07 PLN z VAT

Całym sercem dziękujemy za każdą pomoc.

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.