Rekomendacja miesiąca 7/2019

MAGICZNE WYPRAWY PO POLSCE. DOLNOŚLĄSKIE-OPOLSKIE-ŚLĄSKIE
Leszek Matela
Wydawnictwo KOS, Katowice 2019


Spod pióra Leszka Mateli, wieloletniego współpracownika Nieznanego Świata i autora licznych bestsellerów, wyszła kolejna książka. Jest ona czymś znacznie więcej niż przewodnikiem. To rodzaj kompendium dla wszystkich, którzy, odwiedzając różne zakątki naszego kraju, chcą poznawać i odczuwać więcej.

W XIX w. warto szukać alternatywnych form spędzania wolnego czasu, w nieszablonowy sposób planować trasy urlopów oraz wypadów weekendowych. Czy musimy ograniczać się do utartych szlaków, spacerów po "Monciaku" czy Krupówkach, wśród straganów z cukrową watą i kiczowatymi pamiątkami?

Nie zapominajmy, że podróżowanie to też forma terapii, poszerzania pozytywnych emocji i doznań, odprężenia psychicznego, doładowania wewnętrznych "akumulatorów", a nawet impuls do powrotu do zdrowia oraz rozwoju duchowego. Niedawno w Australii opublikowano wyniki badań, z których wynika, że turystyka może być pomocna w wychodzeniu z depresji. Do podobnych wniosków doszli naukowcy z Marshfield Clinic w Wisconsin, którzy udowodnili dobroczynny wpływ tego typu aktywności na stan umysłu człowieka.

W żadnym bedekerze turystycznym nie znajdziemy wskazówek, jak odnaleźć miejsca mocy, na co zwrócić uwagę, przebywając w nich, a nawet, gdzie należy zatrzymać się podczas zwiedzania, aby najlepiej odczuć subtelne wibracje. Każdy od czasu do czasu spotyka się z czymś niesamowitym i wyłącznie od nas zależy, czy zechcemy to rozpoznać i zgłębić, czy odblokujemy się na pozytywne emanacje obiektów. Rzeczywistość rejestrujemy przecież nie tylko za pomocą wzroku czy słuchu, ale również poprzez nasze wrażenia, emocje, wewnętrzne odczucia i niewidzialne radiacje.

Leszek Matela prezentuje niezwykłe miejscowości w trzech południowych województwach Polski, odsłania ich tajemnice i przedstawia tło historyczne. Okazuje się, że nie tylko na Dolnym Śląsku czy na Opolszczyźnie, ale także na Śląsku można znaleźć ciekawe punkty koncentracji stymulujących energii Ziemi i Kosmosu. Wzniesiono tam świątynie i inne budowle. Autor proponuje, aby nie skupiać się wyłącznie na formach zewnętrznych, architekturze i krajobrazach, lecz również otworzyć na subtelne oddziaływania oglądanych zabytków. Tylko wtedy zwiedzanie będzie pełne. Czytelnik zaś znajdzie w Magicznych wyprawach po Polsce praktyczne wskazówki, jak tego dokonać.

Gorąco polecamy tę pozycję, którą objęliśmy patronatem medialnym Nieznanego Świata.

Recenzja: Nieznany Świat 07/2019

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.