Podnieś kotwicę

PODNIEŚ KOTWICĘ. Zaprzyjaźnij się z własną podświadomością i żyj tak, jak chcesz
Jadwiga Michalak
Wydawnictwo Millennium Publishers 2019 (brak informacji o miejscu wydania)

Jadwiga Michalak – terapeutka, nauczycielka Vedic Art, trenerka Radykalnego Wybaczania oraz holistycznej metody Neo Sea – skupiła się przede wszystkim na praktycznej stronie pracy z podświadomością, książka równie dobrze mogłaby więc nosić podtytuł: Praktyczny podręcznik. Czytelnik nie znajdzie tu naukowych wywodów, gdyż autorka wyszła z założenia, że dzięki szerokiej dostępności teorii każdy może znaleźć interesujące go materiały. Wiedza, którą dzieli się terapeutka, opiera się przede wszystkim na jej kilkunastoletnim doświadczeniu w pracy z podświadomością – zarówno własną, jak i klientów. Lektura krok po kroku prowadzi przez jej meandry, opowiada, czym jest i jak działa. Autorka omawia powstawanie oraz funkcjonowanie przekonań, programów i schematów myślowych, dowodząc, za pomocą licznych przykładów, jak ogromny, chociaż najczęściej nieuświadomiony wpływ wywierają na życie.

Ćwiczenia zawarte w opracowaniu pomagają ustalić, jakie schematy myślowe i przekonania stanowią „kotwice” blokujące możliwości odniesienia sukcesu w dowolnej dziedzinie życia. Często człowiek nie zdaje sobie sprawy z istnienia takich ograniczających przekonań i wydaje mu się, że myśli zupełnie inaczej. O pomyłce można przekonać się, wykonując proponowane zadania. Kiedy już wiadomo, z jakimi „kotwicami” ma się do czynienia, zyskuje się narzędzia pomagające w ich zmianie. Wszystkie one są bardzo proste, a jednocześnie skuteczne. Okazują się również... przyjemne, a niekiedy nawet zabawne. Jedyną ich wadą jest fakt, że wymagają systematyczności.

Jadwiga Michalak bardzo dużą uwagę przywiązuje do myśli codziennie pojawiających się w głowie. To właśnie one odpowiadają za samopoczucie, relacje z innymi, powstawanie chorób, pracę czy wypoczynek, a w dużej mierze stanowią wynik zapisanych w podświadomości przekonań. Można mieć takie życie, jakiego chcemy – uważa autorka. Lektura z pewnością przyniesie korzyść tym, którzy, niezadowoleni ze swojego życia chcą je zmienić, nie wiedzą tylko: jak. Ci zaś, którzy dysponują już dobrą orientacją w problemach podświadomości, być może znajdą tu jakiś nowy aspekt wiedzy, inne spojrzenie.

Recenzja: Nieznany Świat 09/2019

 

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.