Rekomendacja miesiąca 01/2021

SNY – CZEGO MOŻEMY SIĘ Z NICH DOWIEDZIEĆ?
Ada Edelman
Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2020

Chociaż w języku potocznym śnić jest synonimem marzyć, Ada Edelman w najnowszej książce przekonuje, że snów nie należy bagatelizować, a ich umiejętna analiza działa niczym zwierciadło pozwalające zajrzeć w głąb siebie. Ich aspekt psychologiczny, czyli odszukiwanie w snach śladów własnych przeżyć, to tylko jedna z wielu możliwości, jakie oferują. Sny są bowiem portalem do nie do końca zrozumiałego dla nas świata, gdzie załamuje się przestrzeń i czas, a przyszłość bywa ukazywana za pomocą symboli. Nierzadko barwne, bądź przepełnione emocjami, oddziałują na świat realny i podejmowane w nim wybory, odciskając swe znamię na losach całych narodów. Autorka wylicza przykłady, kiedy sny wpływały na decyzje mężów stanu albo uczonych. Są one bowiem nie tylko źródłem ostrzeżeń, ale i rezerwuarem inspiracji oraz strefą, gdzie umysł styka się z rzeczywistością niematerialną, lecz jak się okazuje – wcale nie nierealną.

W swojej książce Ada Edelman przechodzi od podstawowych teorii i pojęć na temat snów, do ich znaczenia w różnych kulturach – od starożytnych począwszy. Szczególnie ważne, m.in. dla Egipcjan i Greków, traktowane były jako medium, przez które ludzie otrzymywali odpowiedzi na trapiące ich problemy. W kolejnych rozdziałach autorka analizuje różne aspekty snów, dopatrując się w nich nie tylko lustra rzeczywistości, ale i głosu intuicji.

Dla Czytelników , doskonale znających autorkę jako publicystkę, ale również osobę sensytywną i znawczynię Tarota, najciekawsze okażą się oczywiście metafizyczno-psychotroniczne wątki związane ze snami proroczymi, telepatycznymi, albo zawierającymi przekazy/ostrzeżenia od zmarłych. Tej tematyce poświęcony został odrębny rozdział, uzupełniony o fascynujące relacje zebrane przez Adę w ciągu wielu lat prowadzenia bloga Biuro Duchów (który znalazł się w tytule jej wcześniejszej, doskonale przyjętej w środowisku książki).

Podsumowując, mamy do czynienia z kolejną doskonałą publikacją autorki niebanalnej, dojrzałej i konkretnej, która osobiście doświadczyła nieznanej strony życia i chce podzielić się swą wiedzą i odczuciami. Niczym empatyczny pedagog, w sposób przystępny i zrozumiały udowadnia ona, że można twardo stąpać po ziemi, znajdując się na wysokim poziomie rozwoju duchowego.

Sen obnaża irracjonalny charakter życia. Uświadamia nam, jak owa „nierzeczywistość senna” jest nam potrzebna, a wręcz niezbędna – puentuje Ada Edelman.

Recenzja: Nieznany Świat 01/2021

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.