Optymalna żywność

OPTYMALNA ŻYWNOŚĆ dla zdrowych dzieci bez alergii. Dieta wegańska i bezglutenowa
Simone Vetters i Ruediger Dahlke
KOS, 2019

Książka traktuje o witarianiźmie, czyli odżywianiu wyłącznie świeżymi warzywami i owocami oraz piciu czystej wody. Odrzuca gluten zbóż i laktozę z krowiego mleka.

Autorzy zwracają uwagę, iż dzieci odruchowo sięgają po dojrzałe owoce, ale podczas zabawy z królikiem nie wykazują ochoty na pieczeń z niego. Podkreślają, że wiele negatywnych komentarzy na temat wegańskiej diety dla najmłodszych ze strony dietetyków i lekarzy, wynika z niedoinformowania. Pokazują jak krok po kroku przyzwyczajać malca do owocowych musów, papek, koktajli, zielonego smoothie, sałatek, wegańskich puddingów, przekąsek, smarowideł na kanapki i słodkich smakołyków, surowych zup, bezglutenowego chleba.

Dr med. Ruediger Dahlke od 38 lat praktykuje jako lekarz i trener relaksacji, doradca żywieniowy. W swoich książkach, interpretując obrazy kliniczne chorób, uzasadnił całościową psychosomatykę, sięgając po wymiary mistyczne, duchowe. Podczas warsztatów wprowadza uczestników w świat obrazów duszy, zachęcając do podejmowania rozwojowych strategii życiowych. Przyczynił się do rozwoju ruchu wegańskiego. Prowadzi seminaria z medycyny integralnej dla niemieckiej izby lekarskiej.

Simone Vetters kształciła się u R. Dahlke w zakresie medycyny integracyjnej, uzyskując tytuł terapeuty oddechowego. Od 2005 r. prowadzi we współpracy ze swoim nauczycielem turnusy lecznicze na bazie dzikich ziół z elementami głodówek leczniczych, detoksykacji i poradami żywieniowymi (witarianizm) oraz wędrówek. Oferuje także poświęcone ziołom wyprawy naukowe, jak również treningi survivalowe.

Recenzja: Nieznany Świat 02/2021

 

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.