Twoje ciało pamięta

TWOJE CIAŁO PAMIĘTA. Uwolnij pamięć i pozbądź się chorób!
Myriam Brousse przy współpracy Valérie Péronnet
KOS, 2020

Ciało, poprzez pamięć tkanek, gromadzi – wyparte przez świadomość – wspomnienia cierpień, traum i wszystkich niepokojących przeżyć z dzieciństwa, okresu płodowego, nawet przejętych od rodziców i dalszych przodków. Aby uwolnić tę pamięć a w efekcie pozbyć się chorób, należy pracować z ciałem, z jego pamięcią, czyli wyruszyć śladem głęboko ukrytych wspomnień, o których nasz umysł zapomniał, a które pamięta organizm. Trzeba odszukać i zrozumieć pochodzenie tego, co przysparza nam cierpienia, uwolnić się od niego, poprzez pracę z ciałem. Chcieć je naprawić, aby nie być ofiarą swojej historii. Sprawić, by ciało puściło pamięć zranienia, pozwoliło mu się rozpuścić.

Myriam Brousse nie miała jeszcze czterdziestki, gdy z powodu raka jajnika znalazła się na krawędzi życia. Groziło, że odejdzie młodo, jak jej matka i babka. Obronić swoje istnienie pomógł jej tybetański mnich, przysłany przez przyjaciółkę, gdy lekarze dawali chorej kilka miesięcy życia. Postawił on jednak na wstępie trzy warunki: •spróbujesz wrócić do życia i znaleźć jego sens •będziesz robić to, co ci powiem •a gdy poczujesz się dobrze, przekażesz innym czego się nauczyłaś.

Osobista droga Myriam do odzyskania bolesnej pamięci i jej oczyszczenia trwała 10 lat. Ból choroby sprawił, że wyłoniły się stłumione wspomnienia oraz bunt przeciwko cierpieniom z dzieciństwa. Wszystko było zapisane w ciele. Wystarczyło nauczyć się tego słuchać. Powoli udawało się jej akceptować to, co odkrywała. Była umierająca, ale jednak nie umarła. Szukała zrozumienia problemu w różnych metodach, u profesorów, uzdrowicieli, lekarzy i szamanów, w religiach, rytuałach, tradycjach. Spotkania z tybetańskim mnichem otworzyły jej umysł, a także drzwi do świata bez uprzedzeń, gdzie ludzie z dyplomami i bez nich przekazują wiedzę, której korzeni często nie znają, ale której doświadczyli z pokolenia na pokolenia, często nie 

Pewnego dnia tybetański mnich powiedział: – Rób to, czego się nauczyłaś. I odszedł. Zaczęła więc pomagać innym słuchać ich ciała i uwalniać jego pamięć, by żyło im się lepiej.

            – Jesteśmy istotami wcielonymi w materię – podkreśla autorka – dlatego należy w ciele szukać konkretnego miejsca, które pozwoli nam wejść w nasze najgłębsze cierpienie, by odnaleźć wyzwolenie. Zrozumiałam, bo sprawdziłam to na sobie.

Od ponad 30 lat, jako psychoterapeutka pracuje w dziedzinie rozwoju osobistego właśnie metodą nazywaną pamięcią ciała, prowadząc konsultacje, seminaria oraz konferencje we Francji i świecie. Pomogła wielu osobom szukającym w swoim organizmie odpowiedzi na dręczące ich cierpienie. Przez doświadczenia własne oraz swoich pacjentów pozwala nam spojrzeć inaczej na naturę i sens cierpień, a także proponuje metodę takiego postępowania, aby już nie być ofiarą.

Recenzja: Nieznany Świat 2021

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.