Szamański post

SZAMAŃSKI POST. Chudnij jedząc wszystko. To naprawdę możliwe
Lisa Biritz
KOS, 2020

Autorka – z pochodzenia Holenderka – podróżując po świece uczyła się praktyk szamańskich od Sandry Ingerman (znanej Czytelnikom psycholog), jak i indiańskiego szamana – Słonecznego Niedźwiedzia. Zdobyła wykształcenie w zakresie hathajogi, shiatsu, reiki, ustawień rodzinnych oraz systemowych. Osiadła ostatecznie w zatoce delfinów i wielorybów na Hawajach, gdzie prowadzi Dolphin Aloha House, proponując szamańskie seminaria Jako zaklinaczka delfinów towarzyszy ludziom w spotkaniach w morzu z tymi, żyjącymi na wolności, niezwykłymi stworzeniami.

Lisa Biritz nie opisuje diety, nie zmusza do liczenia kalorii, nie stawia zakazów, podkreśla, że pulchna tusza to kwestia na wskroś duchowa. Jedz więc wszystko – i ciesz się tym – mówi. Jak więc schudnąć? Odpowiedzią jest szamański post. Autorka opisuje prastare, sprawdzone, szamańskie i duchowe, skuteczne metody.

Przyjemnie jest jeść, lecz równie przyjemnie jest nie jeść, doświadczać uczucia pustki (...), które pojawia się, gdy pijesz tylko świeżą, czystą wodę. Doświadczasz lekkości bytu, błogości w ciele i na duszy – zachęca.

To wszystko przećwiczyła na sobie, by odzyskać dawną sylwetkę i ją utrzymać. Szamańska lecznicza wędrówka na łono przyrody uświadomiła jej, że przede wszystkim należy oczyścić się mentalnie oraz emocjonalnie, a zamiast wypełniać wewnętrzną pustkę jedzeniem, na nowo połączyć się ze swoim duchowym ja. Dzięki starym metodom uzdrawiania udaje się schudnąć, gdy ciało i dusza znajdą się w harmonii.

Medyczne porady związane z poszczeniem firmuje w tej książce dr Alexandra Pagitz.

  • Świadomość odróżnia ucztowanie od obżarstwa, a post od diety
  • W 1980 r. WHO oficjalnie uznała, że szamańskie metody leczenia są skuteczne, jeżeli chodzi o wspieranie człowieka w powrocie do zdrowia i utrzymanie go w zrównoważonym stanie.

Recenzja: Nieznany Świat 3/2021

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.