Wielka Medytacja NŚ: Obudzić solidarność

Zapraszamy Czytelników w kraju i zagranicą do udziału w kolejnej WIELKIEJ MEDYTACJI NIEZNANEGO ŚWIATA, która odbędzie się w sobotę 30 grudnia od godz. 22:00 do 22:30 czasu polskiego pod zaprezentowanym powyżej hasłem.


Dlaczego solidarność między ludźmi – bo o niej mowa – jest tak ważna? Ponieważ uwrażliwia na krzywdę, pomaga przetrwać trudne chwile, daje poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności za drugiego człowieka.

Obudzić solidarność oznacza przywrócić wiarę w poczucie wspólnoty.

Żyjemy w świecie zdominowanym przez waśnie, wojny i innego rodzaju konflikty. Jesteśmy świadkami wielu sporów międzynarodowych, społecznych i rodzinnych.

W czasach, gdy człowiek człowiekowi wilkiem, coraz mniej przestrzeni na przyjaźń i braterstwo. Powoduje to powolne zanikanie uczuć miłości, współczucia i współodczuwania. Ich miejsce z wolna zajmują nienawiść, obojętność i bezwzględność.

A przecież dziś – TU i TERAZ – możemy wiele zmienić! Jesteśmy w stanie użyć wewnętrznej siły oraz mądrości, by przekroczyć własną małość i przeciętność. Aby tego dokonać, zmiana powinna zacząć się w sercu każdego z nas. Mówił o tym wielki hinduski mąż stanu Mahatma Gandhi, apelując: Sam bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

Najwyższy czas, by w sercach i umysłach obudzić pragnienie solidarności. Nauczyć się ponownie kochać innych. Uwierzyć w pozytywne ideały. Z pomocą Ludzi Dobrej Woli zacząć naprawiać świat.

Uwierzmy, że wszyscy stanowimy jedność, tworząc siłę, która TERAZ jest naszym sprzymierzeńcem i napędem duchowej przemiany.

Uznajmy, że potrafimy rozbudzić w sercach międzyludzką solidarność i odmienić obecną rzeczywistość, bo świat mogą przemienić tylko serca pełne miłości. Ufajmy, że ten szczególny rodzaj zjednoczenia ma niezwykłą moc, która pozwoli dokonać Zmian, przetrwać trudne chwile, spojrzeć na świat oraz ludzi z perspektywy Serca i Miłości. Uwierzyć w siebie i innych.

W trakcie Wielkiej Medytacji 2017 na znak Solidarnej Wspólnoty stwórzmy w umyśle radosny obraz uścisku dłoni (zob. grafikę na okładce tego numeru). Pozwólmy, by zapadł w naszą podświadomość. Połączmy w tej intencji myśli i emocje wzajemnej solidarności. Wszystkim żyjącym istotom i Matce Ziemi prześlijmy Pokój i Miłość.

Niech wiara w obudzenie braterskiej solidarności stanie się siłą sprawczą kolejnej przemiany. Bo – jak powiedział ksiądz Jerzy Popiełuszko: - Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach, które są zdolne przemieniać świat na lepsze.

Do spotkania na planie mentalnym 30 grudnia.

Autorką hasła tegorocznej medytacji i wprowadzenia do niej jest stała Czytelniczka Nieznanego Świata z województwa lubelskiego Julita Różycka.

Chcesz podzielić się z wrażeniami i doświadczeniami związanymi z tegoroczną Wielką Medytacją? Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej

Dołącz do wydarzenia (Facebook)

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.