Wielka Zgoda - Medytacja NŚ (30.12.2018)

Dlaczego Wielka Zgoda? Ponieważ potrzebujemy jej od zaraz, już, natychmiast!


Zgoda jest porozumieniem i harmonią. Pojednaniem rodzącym potrzebę poczucia wspólnoty. Bez niej ziemska egzystencja byłaby niemożliwa. Pomagając budowaniu lepszej przyszłości, zmienia wroga w przyjaciela. Ponadto pozwala stworzyć więzi pomiędzy nami, a na pozór odległym społeczeństwem oraz miłą, sympatyczną atmosferę w otoczeniu. To - dalej - dobre i satysfakcjonujące życie w kompromisie ze sobą i innymi.

Potrzebujemy Wielkiej Zgody, by dokonać dobrej, globalnej zmiany, zdolnej przemienić nasze serca i umysły, a w ślad za tym również życie. Wszak zmieniając siebie, możemy zmienić przyszłość. Niestety w dzisiejszym świecie to nieco zapomniane hasło. A gest wyciągniętej do zgody ręki często zastępuje widok zaciśniętych pięści.

Antytezą zgody jest niezgoda, o której starożytny rzymski pisarz i historyk Gaius Sallustius Crispus powiedział: Zgodą rosną małe sprawy, niezgodą choćby największe upadają. Przed tragicznymi w skutkach waśniami przestrzega kolejne znane przysłowie: Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Przykre, że te negatywne sentencje nadal są aktualne.

Wielka Medytacja NŚ odbędzie się w niedzielę 30 grudnia, od godz. 22.00 do 22.30 czasu polskiego

W dzisiejszych czasach, gdy wokół tyle krwawych konfliktów i wzajemnej nienawiści, świat, a w jego obrębie również nasz kraj, nade wszystko potrzebuje ZGODY.

Tymczasem duch niezgody sprawia, iż coraz częściej stajemy się zakładnikami zawiści, a kontrolę nad nami przejmują destrukcyjne i zniewalające emocje. Zło coraz bardziej nakręca spiralę zemsty i odwetu, popychając cywilizację do globalnej zagłady.

Pomni bezmiaru dobra, jakie daje Zgoda, postawmy ją na piedestale najważniejszych życiowych wartości. Napełnijmy serca miłością. Tam, gdzie miłość, nie ma miejsca na waśnie. Uwierzmy, że dążąc do Zgody kreujemy siłę, która TU i TERAZ pomaga przeobrażać świat.

W trakcie Wielkiej Medytacji 2018 stwórzmy przestrzeń pozytywnych energii myśli. Pełni wiary w siebie i zaufania do życia połączmy nasze idee i emocje w intencji wzajemnej ZGODY. Tymi emocjami otoczmy siebie, naszą Ojczyznę i wszystkich Ludzi Dobrej Woli. Oczami wyobraźni powołajmy do życia łańcuch braterstwa radosnych i życzliwych ludzi. Uznajmy, że marzenie o zgodnej Ojczyźnie właśnie się ziszcza.

Zatrzymajmy ten obraz na zawsze w sercach. Głęboko w pamięci zachowajmy również słowa papieża Franciszka wypowiedziane w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży. Zgoda, pomimo różnorodności poglądów, jest pewną drogą do osiągnięcia dobra wspólnego całego narodu polskiego.

Do spotkania na planie mentalnym 30 grudnia.

* * * * *

Autorką hasła tegorocznej medytacji i wprowadzenia do niej jest stała Czytelniczka Nieznanego Świata Julita Różycka z województwa lubelskiego.

Relacje, przemyślenia i wrażenia związane z Wielką Medytacja NŚ prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.