Bestialstwo i pytania domagające się odpowiedzi

W sieci dostępne jest przerażające nagranie zrobione w zakładzie hodowli świń w Przybkowie koło Barwic w województwie zachodniopomorskim. Widać na nim, jak kierownik chlewni zabija świnie za pomocą młotka, którym z całej siły zadaje im ciosy w głowę.


Marek Rymuszko

Wszystko odbywa się przy akompaniamencie kwiczących ze strachu i bólu zwierząt. Z ujawnionych danych wynika, że w ten sposób Sławomir Ch. (nie znamy jego pełnych danych, gdyż relacje prasowe i internetowe operują jedynie inicjałem nazwiska) zatłukł na śmierć ponad tysiąc sztuk trzody chlewnej, a wizualny zapis jego wyczynów trafił do internetu dzięki innemu pracownikowi, który nie mogąc znieść znęcania się nad świniami, przekazał film Towarzystwu Ochrony Zwierząt ANIMALS. Dodajmy, że bestialstwu biernie asystował zatrudniony w fermie weterynarz.

Wrażliwe osoby, a do takich należą Czytelnicy NŚ, będą mieli poważny problem z obejrzeniem drastycznych scen, jakie zarejestrowała kamera aparatu komórkowego. Próżno też pytać, jak w ogóle mogło dojść do tak strasznych wynaturzeń (z relacji świadków wynika, że masakrowanie w opisany sposób świń i pastwienie się nad nimi sprawiało nowemu szefowi chlewni przyjemność, a proceder trwał od wielu miesięcy). Jego sprawca musi zostać z całą surowością osądzony w jawnym i dostępnym również dla mediów procesie, natomiast tolerujący ten stan rzeczy weterynarz powinien nie tylko stracić pracę, lecz zostać pozbawiony prawa wykonywania zawodu.

Ale i to nie wszystko.

Nie od rzeczy będzie dowiedzieć się, jak na ujawnione fakty zareagowała miejscowa społeczność. Czy Sławomir Ch. spotkał się z potępieniem ze strony środowiska, w jakim na co dzień żyje? Czy sprawę tę poruszył np. podczas swoich kazań w kościele lokalny duchowny? Chętnie napiszemy o tym w redagowanym przez nas miesięczniku.

Oczywiście w tle pojawiają się i inne pytania, dotyczące przemysłowego chowu zwierząt w ogóle oraz tego, czy powinniśmy jeść mięso. Ale to jest odrębny wątek - nie o nim w tej chwili mówimy.

Zobacz także

Cwał, szelest, ból i trauma

Nie do obrony

•  Masakra, która nie ma końca

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.