Pomyje

Spis treści

rys. B. Wiśniewski

Prof. dr hab. Andrzej Gregosiewicz: cytaty z dzieł zebranych

Nie sposób nie zauważyć, że intelektualna nośność najbardziej zajadłego w Polsce przeciwnika homeopatii i medycyny naturalnej harmonijnie koresponduje z poziomem kultury osobistej, jaką emanuje jego działalność epistolarna. Dzięki temu lubelskiego ortopedę, prof. dra hab. Andrzeja Gregosiewicza można by śmiało nazwać człowiekiem holistycznym, gdyby nie fakt, iż jest to holistyka szczególnego rodzaju (rzec można: specjalnej troski), objawiająca się w sferze werbalnej wprawdzie niewysokich lotów, niemniej wszechstronnym, wielopostaciowym chamstwem.

Autoprezentacja: zoologiczny wróg postmodernizmu, rzymski katolik

Moim głównym zainteresowaniem pozaszpitalnym jest zwalczanie medialne oszustw medycznych. Opublikowałem na ten temat wiele artykułów, kilka z nich w „Najwyższym czasie”. W większości wywołały one histeryczną reakcję różnego rodzaju paramedyków, homeopatów i bioenergoterapeutów. A to znaczy, że spełniły swoje zadanie. Staram się zainteresować autorytety medyczne w Polsce założeniem TOWARZYSTWA ZWALCZANIA OSZUSTW MEDYCZNYCH. Jestem zoologicznym wrogiem postmodernizmu i ruchu New Age, które traktuję jako objaw postępującego upadku kultury. Piszę sporo na ten temat. Mam wielu wrogów wśród lewicowców, wielbicieli hinduizmu, członków sekciarskich organizacji ekologicznych i wyznawców kultu natury. Jestem rzymskim katolikiem. Program UPR jest jedynym, który mogę zaakceptować.
(Z odezwy wyborczej Gregosiewicza – w 2002 r. kandydata na radnego do sejmiku w województwie lubelskim, lidera listy Unii Polityki Realnej. Dodajmy, że, mimo tak kuszącej wizytówki osobistej, w wyborach tych ortopeda, podobnie jak jego partia, sromotnie przepadli)

Jawne brednie, kretyńskie majaczenia, zbiorowy debilizm, osoby nieskażone inteligencją

Nie wszyscy są jeszcze gotowi na akceptację jawnych bredni, ale przyczółek o nazwie "bioenergoterapia" jest już dobrze zakorzenioną w społeczeństwie wizytówką New Age (…).
…mam mdłości, gdy widzę takie nagromadzenie kretyńskich majaczeń na temat "bioenergoterapii".
… zbiorowy debilizm nie jest jeszcze karalny.
…wszyscy "bioenergoterapeuci" to oszuści (przestępcy), a dziennikarze ich promujący to skorumpowani najemnicy lub osoby nieskażone inteligencją.
(Źródło: Gazeta Lekarska nr 4 z 2002 r., artykuł Gregosiewicza Bioenergogłupota w natarciu)

Prymitywne maniactwo, energetyczne przygłupy, rozkojarzone mentalnie i moralnie lewicowe szumowiny

…tekst nie opisuje szczegółowo oczywistych oszustw medycznych typu bioenergoterapia, akupunktura, akupresura, irydologia, radiestezja i wielu innych sposobów "uzdrawiania" oraz dowcipów i żartów ze zdrowego rozsądku, np. homeopatii, czy świecowania uszu metodą Indian Hopi (...) Możliwe jest natomiast skrótowe opisanie podstaw tej szarlatanerii (tzn. medycyny naturalnej i holistycznej), na której opiera się cały gmach oszustw leczniczych.
Według mnie, współczesna "medycyna naturalna" to prymitywne maniactwo wywodzące się z pseudoekologicznego myślenia magiczno-naiwnego lub profesjonalne oszustwo mające na celu przestępcze wyłudzenie pieniędzy.
…energetyczne przygłupy ze świecą Hopi w uchu.…New Age (…) przyciąga do siebie, oprócz zwyczajnych durniów, także rozkojarzone mentalnie i moralnie lewicowe szumowiny medyczne i polityczne.
…tzw. "medycyna naturalna" przyniosła w zasadzie same szkody spowodowane przez bezmyślne stosowanie różnych paraleków, akceptowanie przeróżnych zabobonów i przesądów, stosowanie kretyńskich diet, przyjmowanie wywarów z jakichś przydrożnych zielsk itp.
Twierdzę z całym przekonaniem, że "medycyna naturalna" to zwyczajne oszustwo. (…). Zadziwiające jest przy tym, że oczywiste fakty wskazujące na to, iż specjaliści medycyny "holistycznej" czy "naturalnej" to oszuści i szarlatani – są lekceważone przez środowisko lekarskie.
Największego poparcia temu ruchowi (New Age – przyp. red. ) udzielili – uwiarygodniając go jednocześnie – lewicowi "intelektualiści", "moralne autorytety", propagatorzy "ateistycznej świadomości planetarnej", tolerując różnych odmieńców bełkocących coś o uzdrawianiu. Ci, którzy czują się urażeni tymi słowami, niech przypomną sobie dziennik TV w czasie stanu wojennego (…). Nawet (…) wydawnictwa uniwersyteckie majaczą bezwstydnie o homeopatii, medycynie holistycznej i tym podobnych sprawach.
(A. Gregosiewicz Świeckie uzdrawianie całego człowieka – artykuł w Gazecie Lekarskiej nr 5 z 2002 r.)

Naturalni terapeuci i homeopaci pogrobowcami partyjnych sekretarzy

Za czasów komuny można było wziąć każde, odpowiednio długie przemówienie sekretarzy partyjnych, także lekarzy (nazwiska u autora), przemieszać w nich w dowolny sposób rozdziały, akapity, zdania i słowa, by w efekcie otrzymać logiczny wywód np. o wyższości socjalizmu, nienaruszalności paktów wojskowych i geopolitycznym przymusie kochania Związku Radzieckiego. Taką samą nowomową posługują się wszystkie medycyny holistyczne, homeopatyczne, naturalne, a także bioenergoterapie, radiestezje i Bóg wie jakie jeszcze systemy leczenia paranormalnego. Wymusza to logika języka.
Smuci (…) fakt, że zajmują się nią (homeopatią – przyp. red. ) osoby posiadające dyplomy lekarza medycyny (…). Gdyby byli ludźmi honoru, zwróciliby dyplomy lekarskie. W przeciwnym wypadku jedyne, co przychodzi mi na myśli, to świadome oszustwo.
(Źródło: tekst Gregosiewicza Z teki New Age. Homeopatia – największe oszustwo w dziejach medycyny, Najwyższy CZAS!, nr 8 z 2002 r.)

(…) Osobom (…) z dyplomami lekarza medycyny, które ujawniły swoje fascynacje homeopatią, bioenergoterapią i zjawiskami ESP (extra – sensory perception), mogę tylko powiedzieć, żeby zeszli na "psi" (zachowano oryginalną stylistykę – przyp. red. ).
(Gregosiewicz w nr. 7 Gazety Lekarskiej z 2002 r. w odpowiedzi na listy, m.in. lekarzy, polemizujące z jego wcześniejszą chamską publikacją)

O promieniowaniu głupoty i prymitywnym społeczeństwie, czyli o tym jak Gregosiewicz walczy z kultami i buduje dom

…niedouczone, prymitywne społeczeństwo, otumanione idiotyzmami przedstawianymi w kolorowych mediach…
…prawdy objawione postmodernizmu i brednie fanów Nowe Ery…
(Źródło: "publikacja" Radiestezja – promieniowanie głupoty zamieszczona w 2005 r. na www.kulty.info i równolegle ten sam "tekst" na forum internetowym Budujemy Dom)

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.