Maria i Przemysław Pilichowie (VIDEO)

Wybitni polscy odkrywcy i podróżnicy - 03.04.2019, KGNŚ, Warszawa

Maria i Przemysław Pilichowie autorzy unikatowej książki Wybitni polscy odkrywcy i podróżnicy. Jej pierwsza część Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat ukazała się w 2016 r., a obie edycje, tworzące integralną całość, są oczywiście dostępne w naszej księgarni.

Maria i Przemysław Pilichowie to podróżnicy, publicyści, wykładowcy, przewodnicy turystyczni i piloci wycieczek, a przy tym urodzeni gawędziarze. Ich najnowszą książkę (którą zaprezentowaliśmy w Lekturach w nr. 11 ) edytor - Wydawnictwo MUZA S. A. rekomenduje tak:

„Inspirujące życiorysy dwudziestu ośmiu niezwykłych polskich odkrywców i podróżników, którzy z odwagą i determinacją mierzyli się z przeciwnościami losu, by poznawać świat. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że człowiek zdolny jest samotnie przepłynąć Atlantyk i zdobyć szczyt najwyższej góry świata. (…) To przede wszystkim badacze, antropolodzy, botanicy, orientaliści, ale też alpiniści i żeglarze. Na szczególną uwagę zasługują m.in.: Leonid Teliga – legenda polskiego żeglarstwa, który samotnie opłynął pod żaglami świat, Alfred Jahn – jedyny Polak, który poznał wszystkie kraje arktyczne oraz Bronisław Piłsudski – brat Józefa, zesłaniec, wybitny etnograf, badacz kultury Ajnów zwanych „kosmatymi ludźmi”. Wśród prezentowanych sylwetek nie zabrakło również kobiet. W książce pojawiają się: Maria Czaplicka – pierwsza wykładowczyni antropologii w Oxfordzie, Teresa Remiszewska – prekursorka samotnego kobiecego żeglarstwa w Polsce, Jadwiga Toeplitz-Mrozowska – aktorka, która poświęciła karierę sceniczną na rzecz pasji podróżniczej czy Wanda Rutkiewicz – pierwsza Polka na Evereście.
Opisani w książce odkrywcy i podróżnicy niekiedy ryzykowali zdrowie i życie, by badać oraz opisywać nieznane części świata. Często ich pasja podróżowania, czy wręcz misja odkrywcy-badacza była okupiona nadludzkim wysiłkiem i pracą w ekstremalnych warunkach. Co zaskakujące, niektórzy z nich, mimo wybitnych dokonań docenianych na świecie, są w Polsce zapomniani. Warto poznać ich historie.”

Po spotkaniu Maria i Przemysław Pilichowie będą podpisywali swoje książki.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.