Witold Kowalewski (VIDEO)

NARINE - ZAKAZANY PROBIOTYK 14.11.2019, KGNŚ, Warszawa

Probiotyk NARINE, którego historię przedstawi nasz gość, stworzony został w 1964 roku w Armenii przez Levona Akopovicha Erzinkyana – naukowca i wynalazcy, twórcy Mikrobiologii Technicznej w tym kraju. Wszystko zaczęło się za sprawą narodzin wnuczki odkrywcy – Narine, od której imienia nazwano produkt. W trakcie badań nad bakteriami acidophilus wziął smółkę dziewczynki do analizy. Wykazała ona istnienie niewystępujących nigdzie indziej bakterii: od człowieka dla człowieka. Już w 1966 roku ówczesne władze nakazały dodawanie w szpitalach dziecięcych ich do mleka, jako wspomagających zdrowie, działających bardzo szybko i niepowodujących skutków ubocznych.

Szczególną popularność i szerokie zastosowanie znalazł NARINE po chorobie 4-letniej wówczas wnuczki Erzinkyana. Dziewczynka znalazła się na oddziale intensywnej terapii z powodu ostrej infekcji jelitowej i dysbakteriozy. Leczenie nie pomagało, a lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Naukowiec zaczął podawać wnuczce odkryte przez siebie bakterie, które cały czas testował. Rezultat był zaskakujący, a dziecko otrzymało drugie życie.

Witold Kowalewski – Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi (1975), pediatra, internista, specjalista medycyny społecznej i zdrowia publicznego. Konsultant ds. chelatacji i ozonoterapii, współpracownik Polskiego Towarzystwa Ozonoterapii. Jako jeden z nielicznych lekarzy w Polsce może poszczycić się posiadaniem Międzynarodowego Certyfikatu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jedną z podstawowych metod diagnostycznych jakie stosuje jest mikroskopowe badanie żywej kropli krwi pacjenta wykonywane każdorazowo podczas wizyty.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.