Nagroda Honorowa NŚ za 2006 r. dla Józefa Baja (pośmiertnie)

W 2006 roku miesięcznik Nieznany Świat postanowił przyznać swoją NAGRODĘ HONOROWĄ Panu Józefowi Bajowi

NAGRODA HONOROWA NIEZNANEGO ŚWIATA za 2006 rok dla Pana JÓZEFA BAJA

W 2006 roku miesięcznik Nieznany Świat postanowił przyznać swoją NAGRODĘ HONOROWĄ Panu Józefowi Bajowi, jednemu z najwybitniejszych polskich radiestetów, twórcy znanych od wielu lat na całym świecie i noszących w sobie cząstkę Jego Duszy wahadeł, w których kodował On Dobro i Miłość.

Niestety, los tak chciał, że jest to nagroda pośmiertna, gdyż jej Laureat odszedł po długiej i ciężkiej chorobie 15 lutego 2006 r.

Naszą decyzją pragniemy z jednej strony uhonorować Człowieka, którego nazwisko na trwałe zapisało się w historii polskiej radiestezji, z drugiej zaś, niezwykłe dzieło, jakie po sobie pozostawił. Nie bez powodu bowiem mówi się, że wahadła Józefa Baja, którymi posługują się dziś tysiące radiestetów w kraju i zagranicą, których walory i piękno wielokrotnie opisywano w literaturze przedmiotu i które służą pomocą tak wielu, są symbolem nieprzemijających wartości, jakie uosabiał całym swoim sercem ten skromny do bólu artysta ducha, były więzień Oświęcimia i innych hitlerowskich obozów, nazywany Zaklinaczem Dobra. Do rangi traumatycznej metafory urasta w tym kontekście fakt, że pierwsze w życiu wahadło, jakie stworzył Józef Baj, jemu i jego współtowarzyszowi wojennej niedoli uratowało życie. Poprzez naszą symboliczną nagrodę chcemy dać także wyraz głębokiemu przekonaniu, że tacy ludzie, jak Józef Baj, dzięki swemu talentowi i osobistym cechom charakteru torują drogę poznaniu, kreując jednocześnie w naszym życiu trwałe pozytywne wzorce, z których najważniejszym drogowskazem okazuje się działanie dla Dobra innych - dziś, jutro, zawsze.

Dyplom - Nagroda Honorowa dla Józefa Baja

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.