Nagroda Honorowa za 2015

Ogólnopolska organizacja reportażystów - Stowarzyszenie Krajowy Klub Reportażu swoją Nagrodę Honorową za 2015 r. postanowiła przyznać Wiesławowi Łuce za całokształt dorobku w sferze literatury faktu, ze szczególnym uwzględnieniem książki „Nie oświadczam się”.

UZASADNIENIE

Wiesław Łuka jest autorem kilkunastu reportażowych książek wydanych w okresie ostatnich 40 lat. Wśród nich są tak znaczące tomy, jak: „Pukanie do drzwi” (1976), „Teraz tak mało miłości” (1978), „Krew po matce” (1980), „Dusze w gipsie” (1983), „Szukanie własnego cienia” (1984), „Ślizgiem” (1985), „Biniu nie wzywa pomocy” (1986), „Każdy przebiega dystans” (1986), „Uleczyć życie” (1986), „Śmierć przychodzi każdego dnia” (1990) i innych. Szczególne miejsce w tej palecie zajmuje napisana przez autora w 1981 r., a obecnie wznowiona i wydana przez Wydawnictwo „Dowody na istnienie” w nowym, uzupełnionym o aktualne wątki kształcie książka „Nie oświadczam się”, która ukazała się u schyłku 2014 r., natomiast zaistniała na czytelniczym rynku w roku minionym. To jeden z najbardziej wstrząsających książkowych reportaży społecznych minionych trzydziestu kilku lat, w którym w szczególny sposób dał o sobie znać profesjonalny warsztat autora oraz jego pisarski kunszt.

Naszą Nagrodą honorujemy jednego z najwybitniejszych współczesnych reportażystów, którego dorobek stanowi trwałą część składową polskiej literatury faktu w całej powojennej historii.

Za Zarząd Krajowego Klubu Reportażu

Prezes
Marek Rymuszko
Wiceprezes
Joanna Lamparska

Warszawa, 1 lutego 2016 r.

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.