Nagroda Honorowa za 2010 r.

Ogólnopolska organizacja reportażystów - Stowarzyszenie Krajowy Klub Reportażu - postanowiła przyznać swoją Nagrodę Honorową za 2010 r. Arturowi Domosławskiemu za książkę Kapuściński non-fiction.

Podjęta przez nas decyzja nie należała do łatwych, zważywszy, iż Ryszard Kapuściński był w przeszłości laureatem (przyznanej mu pośmiertnie przez KKR) Nagrody Honorowej za 2007 rok. Jednak rzetelność tomu Artura Domosławskiego, jego znakomity reporterski warsztat, a jednocześnie takt i umiar Autora w prezentowaniu faktów nie zawsze łatwych do zaakceptowania przez miłośników twórczości Ryszarda Kapuścińskiego, do których zalicza się wielu członków naszej organizacji, sprawiają, że czytelniczy sukces książki Kapuściński non-fiction okazuje się w pełni zasłużony. Nie bez znaczenia dla nas jest również to, że Laureat wykazał wielką odwagę w dokumentowaniu faktów i wydarzeń zapisanych na kartach swojego bardzo osobistego dzieła, wydatnie wzbogacającego wiedzę o Człowieku, którego pisarski dorobek w znaczącym stopniu współtworzy historię polskiego reportażu.

Prezes
Stowarzyszenia Krajowy Klub Reportażu
Marek Rymuszko

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.