Spotkanie z autorami książki Riko i my

Warszawski Klub Przyjaciół "Nieznanego Świata" oraz Księgarnia Galeria "Nieznany Świat"

zapraszają na spotkanie z
Joanną Chełstowską i Ludwikiem Kozłowskim
autorami fantastycznej książki Riko i my oraz jednym z jej bohaterów Roninem – zaginionym i po latach odnalezionym synem Rikiego

20 listopada 2014 r. o godz. 17
Warszawa, ul. Kredytowa 2

To wspaniała opowieść dla wszystkich kochających zwierzęta, a w szczególności koty.
Riko, ogromny bury kocur o kamiennym spojrzeniu, posturze atlety i złotym sercu był panem i władcą okolicy, w której na nowym osiedlu stanął i nasz dom. Budowa osiedla wywróciła do góry nogami jego świat, ale odnalazł się w odmienionym otoczeniu. Potrafił zająć się nie tylko sobą, ale i zaopiekować swoją rodziną, a nawet pomagać obcym, a słabszym od siebie kotom – silniejszych, prawdę mówiąc, nie było – i bardzo wiele nauczył nas, ludzi, u których zamieszkał. – wspominają autorzy – … każdego dnia miał nam coś do powiedzenia w sprawach zasadniczych – jak być wiernym i dobrym, odważnym i łagodnym, silnym i delikatnym, twardym i wrażliwym, władczym i opiekuńczym. Było i jest zaszczytem, że nam zaufał.

Niesamowite wręcz uczynki Rikiego – od uratowania obcego, niemal umierającego kociaka, którego znalazł podczas patrolu i przyniósł do swojego ogrodu, poprzez zbudowanie higienicznej toalety w pokoju, w którym na prawie trzy dni zamknęli go i gdzieś pojechali roztargnieni ludzie, aż do odnalezienia i sprowadzenia do domu, po latach poszukiwań, własnego syna – Ronina – stały się przedmiotem rodzinno-towarzyskich pogwarek. Ponieważ tych historii przybywało i coraz trudniej było je spamiętać, narodził się pomysł, by je spisać.

To rzadka okazja spotkania nie tylko autorów, ale także pięknego, puchatego bohatera.
Liczymy na Państwa przybycie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.