Spotkanie z dr Zofią Weaver

Klub Przyjaciół zaprasza na spotkanie z dr Zofią Weaver z Londynu - członkiem zarządu brytyjskiego Society for Psychical Research (Towarzystwa Badań Parapsychicznych) oraz współautorką wydanej w USA książki o słynnym polskim jasnowidzu Stefanie Ossowieckim.

ImageInstytucja, jaką reprezentuje nasz gość, jest zaiste niezwykła. Towarzystwo Badań Parapsychicznych w Wielkiej Brytanii to bowiem najstarsza na świecie organizacja zajmująca się badaniem zjawisk paranormalnych. Powstała w 1882 roku (sic!), a jej założycielami byli luminarze ówczesnej nauki, którzy pragnęli, by tego rodzaju fenomeny zostały przebadane pod kątem naukowym, z zachowaniem pełnych rygorów i w kontrolowanych warunkach eksperymentu. Analizowano m.in. zdolności mediumiczne, telepatię, psychokinezę, odmienne stany świadomości, różdżkarstwo. Jednym z prezesów Towarzystwa był znany na całym świecie, nieżyjący już prof. Ian Stevenson, który poświecił się badaniu reinkarnacji. Zajmował się on małymi dziećmi, które zachowały pamięć o poprzednich wcieleniach, a wyniki jego prac znane są także Czytelnikom NŚ.
W bogatej historii Towarzystwa zostały poddane badaniom tak sławne media jak Eusapia Palladino, Stefan Ossowiecki, czy Leonora Piper. Wiele lat poświęcono tzw. korespondencji krzyżowej, czyli informacjom przekazywanym przez osoby zmarłe różnym mediom. Warto dodać, że między innymi dzięki wsparciu Society for Psychical Research powstała Katedra Parapsychologii na Uniwersytecie w Edynburgu, co należy uznać za wydarzenie jedyne w swoim rodzaju.
Współkierująca organizacją dr Zofia Weaver (nasza rodaczka, mieszkająca od wielu lat w Wielkiej Brytanii) opowie o niezwykle ciekawych, niekiedy kontrowersyjnych badaniach, które prowadzono na przestrzeni długiej historii Towarzystwa i najciekawszych związanych z nim postaciach.


Spotkanie odbędzie się w środę 21 maja o godz. 17.30 w Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1.


Serdecznie zapraszamy!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.