Spotkanie z Aleksandrem Ożarowskim

Warszawski Klub Przyjaciół "Nieznanego Świata" zaprasza na spotkanie z docentem dr. habilitowanym Aleksandrem Ożarowskim we wtorek, 1 grudnia 2009 r., o godz. 18, w sali widowiskowej Muzeum Etnograficznego przy ul. Kredytowej 1 w Warszawie.

Aleksander Ożarowski to wybitny polski uczony, znawca fitoterapii i długoletni badacz wpływu roślin leczniczych, w tym zwłaszcza ziół, na zdrowie człowieka. Spotkanie zostanie połączone z wręczeniem docentowi Ożarowskiemu dyplomu Nagrody Honorowej "Nieznanego Świata" za 2009 rok, jako że to właśnie on został jej laureatem. 

94-letni doc. dr hab. Aleksander Ożarowski należy do najwybitniejszych na świecie znawców i Imagebadaczy leczniczego działania roślin. Jest twórcą dziewięciu patentów oraz 21 dokumentacji technologicznych do produkcji nowych leków, a także autorem kilkunastu książek poświęconych leczniczym właściwościom roślin, w tym kilkakrotnie wydawanego i wznawianego ZiołolecznictwaPoradnika dla lekarzy. Działalności tej nasz Laureat poświęcił kilkadziesiąt lat swojego pracowitego życia, a propagowanej przez niego niestrudzenie fitoterapii zawdzięczają powrót do zdrowia dziesiątki tysięcy ludzi. Efekty pracy naukowej i popularyzatorskiej na tym polu doc. dr. hab. Aleksandra Ożarowskiego okazują się wręcz niewyobrażalne i nie jest w stanie ich oddać żadna, nawet najbardziej prestiżowa nagroda.

Jednocześnie jest on człowiekiem szlachetnym i głęboko zaangażowanym w misję, która przypadła mu w udziale. Właśnie dlatego cieszy się tak wielkim szacunkiem nie tylko w kręgach medycyny akademickiej i wśród farmaceutów, lecz również w środowisku naturalnych terapeutów, spośród których wielu w swojej pracy dla dobra chorych posługuje się jego wskazówkami i zaleceniami.

Bardzo prosimy, by przed udaniem się na sygnalizowane spotkanie koniecznie zapoznać się z numerem grudniowym (wszedł do sprzedaży 19 listopada), w którym oprócz ogłoszenia naszej decyzji o przyznaniu Nagrody Honorowej miesięcznika publikujemy obszerny wywiad z docentem Ożarowskim. Pragniemy również poinformować, że specjalnie z tej okazji będziemy mieli przyjemność zaoferować (a przynajmniej takie zapewnienie otrzymaliśmy ze strony wydawcy, jakim jest krakowski UZDRAWIACZ) najnowszą książkę Aleksandra Ożarowskiego Nerwice i depresje, którą będzie on podpisywał po spotkaniu z czytelnikami . Jeśli mają Państwo jakieś wcześniejsze książki autora, prosImy je również ze sobą zabrać, gdyż są one już praktycznie niedostępne w księgarniach i nadarza się niepowtarzalna okazja zdobycia autografu Autora.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

PS. Ze względu na szczególny charakter sygnalizowanej imprezy, w której wezmą udział zaproszeni z zewnątrz goście oraz przedstawiciele mediów, prosimy tym razem o niezajmowanie miejsc oznaczonych jako Zarezerwowane! Ze względu na ograniczoną pojemność sali sugerujemy również wcześniejsze przybycie na spotkanie, gdyż osoby, które dotrą na nie w ostatniej chwili, muszą liczyć się z tym, że zabraknie dla nich miejsc siedzących.  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.