Intensywny Trening Oświecenia!

Image 1 lutego 2011 roku odbyło się spotkanie z z Shivamem O`Brienem – terapeutą, mistrzem, nauczycielem duchowym, człowiekiem ceremoniału, doskonałym poetą, gawędziarzem i mówcą, który w poszukiwaniu prawdy w wieku 18 lat odbył pierwszą podróż do Indii, dokąd później wielokrotnie powracał.

Obecnie mieszka na farmie wraz z żoną, czworgiem dzieci oraz społecznością przyjaciół i roślin. Jego życie wypełnia praca ze wspólnotą zgromadzoną wokół założonej w Walii w 1990 r. Fundacji i wioski Spirit Horse (http://www.spirithorse.co.uk), która opracowuje i szlifuje programy treningowe zarówno dla początkujących, jak i mistrzowskie, inspirowane przez mądrość tradycji Wschodu i Zachodu, łącząc starożytne i współczesne sposoby uzdrawiania i rozwoju, jakich nasz gość uczył się od sławnych mistrzów tradycji tybetańskiej, taoizmu, buddyzmu oraz szamanów Ameryki Północnej.

Głęboko zaangażowany w praktyki psychoterapeutyczne i szamańskie, Shivam rozwinął również unikalne, zakorzenione w nich podejście do sztuk wizualnych w procesie osobistego rozwoju oraz tworzeniu społeczności. W lecie organizuje odosobnienia w mongolskich jurtach stojących między wodospadami dzikiej walijskiej doliny.
Tematem przewodnim wieczoru był Intensywny Trening Oświecenia (Enlightenment Intensives), metoda, której Shivam od ponad 20 lat uczy w całej Europie. Takie kursy, w których sam uczestniczył w młodości, zapoczątkowały jego przemianę, a setkom jego uczniów pomogły odkryć istotę życia i wypełnić je ich własną, unikalną energią.

Shivam O’Brien prowadzi również inne warsztaty, ale właśnie Intensywne Treningi Oświeceniowe są tymi, które z hukiem otwierają nam świat. Opracowana przez Charlesa Bernera w latach sześćdziesiątych XX w. metoda służy bowiem poznaniu naszej prawdziwej twarzy. Osiągany za jej pomocą stan szczęścia jest rezultatem uspokojenia umysłu i odnalezienia odpowiedzi na egzystencjalne pytania. Dzięki niej mieszkaniec każdego kraju, wyznawca każdej religii może odnaleźć swoją Jaźń i osiągnąć głęboki stan świadomości, często nazywany „oświeceniem” bez względu na to, jak jest on interpretowany czy opisywany. Można go doświadczyć, a nie tylko słuchać o nim od mistrzów, nauczycieli lub czytać o nim w książkach. Jak mówi współczesny nauczyciel, Eckhart Tolle: Realizacja naszej prawdziwej natury nie przynosi szczęścia – naszą prawdziwą naturą jest szczęście.

Podczas spotkania nasz gość przedstawił, na czym polega istota Intensywnego Treningu Oświecenia – pełnego skupienia trzydniowego odosobnienia, podczas którego zwykli ludzie doświadczają spełnienia na najgłębszym poziomie, przełomu, który odkrywa ich wrodzone, doskonałe Ja. Pod kierunkiem niezwiązanego z żadną religią ani wiarą doświadczonego nauczyciela wyruszają w podróż, która otwiera przestrzeń poza obszarem problemów, spraw osobistych czy konfliktów, aby ostatecznie odpowiedzieć na pytanie: Kim jestem? Kim jest ten, który przeżywa moje życie? Czym jestem? Czym jest życie? Kim jest inny? Czym jest miłość? (http://authenticself.co.uk)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.